Piotr Kula bez kwalifikacji
Finałowe wyścigi zakończonych w niedzielę 29 listopada Mistrzostw Świata klasy Finn w Nowej Zelandii nie miały już żadnego znaczenia dla naszego reprezentanta Piotra Kuli (GKŻ Gdańsk). Polak zajął ostatecznie 38 miejsce i o olimpijską kwalifikację będzie jeszcze musiał powalczyć.
Gold Cup wygrał Brytyjczyk Giles Scott, a srebro wywalczył Jonathan Lobert. Trzecie miejsce zdobył Słoweniec Vasilij Zbogar, który w wyścigu medalowym wyprzedził reprezentanta gospodarzy Andrewa Murdocha.
W rywalizacji o wyjazd na Igrzyska Olimpijskie w Brazylii Polak zajął 11 miejsce, a do puli kwalifikacyjnej weszło tylko czterech reprezentantów ze stawki czternastu ubiegających się o olimpijski awans krajów. Kolejną szansę Piotr Kula będzie miał wiosną podczas Pucharku Księżniczki Zofii w Palma de Mallorca.


