< Powrót
26
listopada 2020
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
PZŻ
Piotr Myszka
Piotr Myszka.

Piotr Myszka wycofał się z Mistrzostw Europy w klasie RS:X

Piotr Myszka, reprezentant Polski na igrzyska w Tokio, wycofał się z rywalizacji w mistrzostwach Europy w olimpijskiej klasie RS:X. Polski windsurfer drugiego dnia regat rozgrywanych w Portugalii doznał kontuzji żebra.

Po pierwszym dniu regat Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) zajmował ósme miejsce z niewielką stratą do czołówki. Drugiego dnia reprezentant Polski miał jednak pecha. Natura pokazała swoją moc, a jej ofiarą został polski windsurfer.

Piotr Myszka podczas ME RS:X 2020. Fot. Joao Costa Ferreira

– Podczas wyścigu panowały bardzo trudne warunki, płynęliśmy w ogromnych, oceanicznych falach i silnym wietrze – mówi Piotr Myszka. Spływając z jednej fali, dostałem z boku uderzenie od drugiej. Poczułem silny ból w żebrach, przewróciłem się. Pozbierałem się i chciałem płynąć dalej, ale ból był coraz silniejszy i po kilkuset metrach przerwałem wyścig. Ledwo dopłynąłem do pontonu. W szpitalu prześwietlenie wykazało pęknięcie żebra. Ból jest bardzo silny, ale też oddychanie podczas maksymalnego wysiłku w trakcie wyścigu jest katorgą. Dalsza rywalizacja okazała się niemożliwa. Żebro szybko się zrośnie, trzeba się zregenerować i dalej szlifować formę przed najważniejszym startem, czyli igrzyskami olimpijskimi. Pozdrawiam wszystkich kibiców i trzymam mocno kciuki za pozostałych reprezentantów Polski.

W portugalskiej Vilamourze po dwóch dniach rywalizacji Zofia Klepacka (Legia Warszawa) zajmuje czwarte miejsce i traci 9 punktów do prowadzącej Francuzki Charline Picon, mistrzyni olimpijskiej z Rio de Janeiro. Maja Dziarnowska (Sopocki Klub Żeglarski) jest 13, a Karolina Lipińska (Sopocki Klub Żeglarski) zajmuje 19 miejsce.

Wśród mężczyzn, po wycofaniu się Piotra Myszki, honoru biało-czerwonych broni Radosław Furmański (Dobrzyński Klub Żeglarski), który jak na razie zajmuje 17 miejsce w klasyfikacji generalnej. Szansę na medal w rywalizacji młodzieżowców ma Kamil Manowiecki (Sopocki Klub Żeglarski), który plasuje się na czwartym miejscu. Mistrzostwa Europy w klasie RS:X potrwają do soboty.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ