< Powrót
5
czerwca 2017
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Fb/Studium Wychowania Fizycznego i Sportu AMW Gdynia

Piotr Słowik i Rafał Kuzio z Pucharami Rektora – Komendanta AMW

W weekend 3-4 czerwca w Gdyni odbyły się X Regaty o Puchary Rektora – Komendanta Akademii Marynarki Wojennej. Żeglarze ścigali się w dwóch klasach – Skippi 650 i Delphia 28.

Udało się przeprowadzić wszystkie zaplanowane wyścigi. W klasie Skippi 650 zwyciężył Piotr Słowik z załogą, na jachcie „Volvo Ocean Race”. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Tylińska z załogą, na „Akademii MW”, a trzecie Marek Kloska z załogą, na jachcie „HIAB”.

Na Delphiach 28 ścigali się uczestnicy międzynarodowych zawodów morskich szkół wyższych International Nautical Competition. W regatach, będących pierwszym etapem zmagań, najlepsi byli żeglarze z Akademii Marynarki Wojennej. Na drugim miejscu uplasowała się Bułgaria, na trzecim załoga z Kuwejtu i Kataru, a na czwartym Rumunia.

– Uczestnicy International Nautical Competition wyjeżdżają teraz do ośrodka szkoleniowego Marynarki Wojennej – mówi Ireneusz Kamiński z KS „Iskra” przy Akademii Marynarki Wojennej. – Odbędą się tam regaty wiosłowe i inne konkurencje morskie.

International Nautical Competition odbywają się w naszym kraju po raz pierwszy. Impreza ma uczcić 95-lecie powstania w Polsce wyższego morskiego szkolnictwa wojskowego.

Organizatorem regat była Akademia Marynarki Wojennej i Klub Sportowy „Iskra” przy AMW, przy wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ