< Powrót
24
stycznia 2017
Tekst:
dol
Zdjęcie:
Jesus Renedo

Początek Pucharu Świata 2017 w USA

We wtorek 24 stycznia, w Miami na Florydzie rozpoczyna się pierwsza impreza tegorocznego Żeglarskiego Pucharu Świata AOC. W inauguracyjnych zmaganiach weźmie udział nasza reprezentantka w klasie Laser Radial Agata Barwińska.

Do Stanów Zjednoczonych Agata (SSW MOS Iława) poleciała prosto z Kadyksu, gdzie uczestniczyła w zgrupowaniu przygotowawczym do PŚ. Nasza zawodniczka w ubiegłorocznych zawodach w Miami zajęła 20 miejsce. Jak sama przyznała, był to jej najlepszy start w pucharowych zmaganiach. Liczymy, że w rozpoczynających się właśnie zawodach Polka poprawi ubiegłoroczny wynik.

Przed rokiem w klasie Laser Radial zwyciężyła brązowa medalistka olimpijska z Londynu, Belgijka Evi Van Acker.

Rejestracja zawodników odbyła się w niedzielę, ceremonia otwarcia zawodów w poniedziałek 23 stycznia, a pierwsze starty zaplanowano na wtorek. Tego dnia rywalizację rozpocznie też Barwińska. W sumie w klasie Laser Radial ma zostać rozegranych dziesięć wyścigów kwalifikacyjny oraz wyścig medalowy. Agata wystartuje  w gronie 56 zawodniczek.

Ceremonia zakończenia zaplanowana jest na niedzielę 29 stycznia.

Kolejne regaty Pucharu Świata 2017 odbędą się we francuskim Hyères (25 kwietnia-1 maja) i hiszpańskim Santander (4-11 czerwca).

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ