< Powrót
30
sierpnia 2023
Tekst:
Adam Mauks
Zdjęcie:
Fot. Anna Komosińska
W sobotę i niedzielę żeglarze na Zatoce Gdańskiej uczczą pamięć obrońców Westerplatte

Pod żaglami uczczą pamięć obrońców Westerplatte

45 Regaty o Puchar Obrońców Westerplatte wystartują w najbliższa sobotę 2 września i potrwają do niedzieli, 3 września 2023 roku.

Organizatorem regat jest Yacht Klub Północny z Gdańska, a będą one rozgrywane w ORC, KWR i Open. Wyniki sobotnio-niedzielnych regat będą ujęte także w klasyfikacji Pucharu Bałtyku Południowego dla ORC, KWR i Open, Pucharu Zatoki Gdańskiej dla ORC i KWR oraz MŻPP dla ORC.

Start do pierwszego wyścigu w sobotę o godz. 11. Start do drugiego po zakończeniu wyścigu poprzedzającego. Drugi wyścig (długi) będzie również osobno klasyfikowany jako Puchar Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku.

W niedzielę na godz. 10 zaplanowano start do trzeciego wyścigu. Start do czwartego po zakończeniu wyścigu poprzedzającego. Na godz. 16 organizatorzy zaplanowali zakończenie regat w siedzibie organizatora czyli przy ul. Tamka 5 w Gdańsku. Tam nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Sędzią głównym regat będzie Tomasz Sawukinas, a komandorem Andrzej Załucki. Sponsorami nagród będą Poczta Polska i Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Zawiadomienie o regatach

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ