< Powrót
2
lutego 2016
Tekst:
Filip Lipski
Zdjęcie:
PS

Podsumowanie wyników Systemu Sportu Młodzieżowego za 2015 rok

W poniedziałek 1 lutego  w siedzibie Pomorskiej Federacji Sportu, podczas plenarnego posiedzenia prezesów okręgowych związków sportowych województwa pomorskiego, podsumowano wyniki współzawodnictwa dzieci i młodzieży za ubiegły rok.

Wśród pięciu dyscyplin sportowych naszego województwa, które zwyciężyły ogólnopolską klasyfikację, znalazło się żeglarstwo. Pomorskie od wielu lat nie oddaje pierwszego miejsca w tabeli województw. Podobnie od lat klub SKŻ Ergo Hestia Sopot wiedzie prym wśród klubów żeglarskich z całej Polski.

Pomorski Związek Żeglarski i SKŻ Ergo Hestia Sopot zostały wyróżnione pamiątkowymi statuetkami.

Klasyfikacja województw w Systemie Sportu Młodzieżowego

             

L.p.

Województwo

MłMP

MPJ

OOM/
MPJmł

MMM/
MPM

Suma końcowa

1

POM

410,25

234,75

246

58

949

2

MAZ

288

219,25

135,5

30

672,75

3

WM

176,75

126

197,5

27

527,25

4

WLP

175

177

69

31

452

5

KPM

187

68,5

33

3

291,5

6

ZPM

107

74,5

40

3

224,5

7

PDL

 

40

33

3

76

8

ŚL

9

18

23

25

75

9

MŁP

 

21

22

19

62

10

DŚL

0

1

15

7

23

11

PKR

 

 

7

5

12

12

ŚWI

 

 

1

8

9

13

LBU

 

 

4

1

5

14

LUB

 

2

 

3

5

 

Suma końcowa

1353

982

826

223

3384

Pierwsza dwudziestka klubów sklasyfikowanych w Systemie Sportu Młodzieżowego

             

L.p.

Nazwa klubu

MłMP

MPJ

OOM/
MPJmł

MMM/
MPM

Suma końcowa

1

SKŻ Sopot

226

83

49

16

374

2

KS Baza Mrągowo

119,75

62,75

34

7

223,5

3

MKS Dwójka Warszawa

46

74,5

62,5

5

188

4

KS Spójnia Warszawa

80,75

42,5

50

6,5

179,75

5

SEJK Pogoń Szczecin

107

71

1

 

179

6

Gdański KŻ Gdańsk

72

50

39

17

178

7

Dobrzyński Klub Żeglarski

128

27

6

 

161

8

YKP Gdynia

31,5

66

39

15

151,5

9

UKS Fir Warszawa

110,25

17,25

13

8,5

149

10

WKŻ Wolsztyn

98

48

 

2

148

11

AZS OŚ.Poznań

47

23

36

13

119

12

MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko

 

30,5

71

8

109,5

13

CHKŻ Chojnice

47,25

19,75

34

1

102

14

YKP Warszawa

26

58

3

10

97

15

UKŻ Wiking Toruń

56

20

5

 

81

16

MOS SSW Iława

39

6

32

 

77

17

UKŻ Grot OSiR Suwałki

 

38

32

 

70

18

MKŻ Arka Gdynia

21

 

39

2

62

19

ŻLKS Kiekrz Poznań

18

38

3

 

59

20

JK Wielkopolski Poznań

 

24

18

9

51

Pełna klasyfikacja SSM

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ