< Powrót
15
grudnia 2017
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Tomas Moya/Sailing Energy/World Sailing
Lidia Sulikowska zajęła siódme miejsce w klasie RS:X dziewcząt.

Polacy bez medalu w Sanyi

Nie udało się naszym reprezentantom zdobyć ani jednego medalu na Mistrzostwach Świata Juniorów w chińskiej Sanyi. W zakończonych w piątek, 15 grudnia zawodach najbliżej trofeum była Lidia Sulikowska, która zajęła siódme miejsce w klasie RS:X dziewcząt.

Nie udało się utrzymać dobrej passy na najważniejszej juniorskiej imprezie w roku. Przez cztery ostatnie lata Polacy przywozili z mistrzostw po dwa medale, w tym jednak nie zbliżyli się do podium. Najlepsze, siódme miejsce zajęła nasza windsurferka Lidia Sulikowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot), którą od strefy medalowej dzieliło ponad 60 punktów. Jej klubowy kolega, Aleksander Przychodzeń, w rywalizacji RS:X chłopców był dwunasty.

Dobrego, piątego miejsca w klasyfikacji nie utrzymali Seweryn Wysokiński i Mateusz Jankowski (CSW Opty Ustka / MKS Dwójka Warszawa) i zakończyli zmagania  w klasie 420 chłopców z dziewiątą lokatą. Z kolei Hannie Dzik, która z Julią Szmit zwyciężała w dwóch ostatnich edycjach mistrzostw, w tym roku ta sztuka się nie udała i z siostrą Barbarą (wszystkie YKP Gdynia) zajęła jedenaste miejsce w klasie 420 dziewcząt.

W klasie 29er dziewcząt Zuzanna Walecka i Emilia Zygarłowska (JKW Poznań) mistrzostwa ukończyły na trzynastej pozycji, a w rywalizacji mężczyzn Mikołaj Staniul i Kajetan Jabłoński (YKP Gdynia) na dwudziestej pierwszej.

Tymoteusz Cierzan i Oskar Niemira (UKS Navigo Sopot) w klasie Nacra 15 Open zajęli dziewiąte miejsce. W Laserze Radialu Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława) była dziesiąta, a w rywalizacji mężczyzn Wojciech Klimaszewski (MBSW/UKŻR Giżycko) trzydziesty drugi.

W klasyfikacji krajów Polska zajęła jedenaste miejsce.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ