< Powrót
4
sierpnia 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Cadet2018.com
świata klasy Cadet
Hubert Kurjańczyk i Weronika Marszalik (UKŻ Lamelka Kartuzy) podczas wyścigów.

Polacy z dobrym wynikiem na mistrzostwach świata klasy Cadet

Siódme miejsce na zakończonych w piątek 3 sierpnia mistrzostwach świata klasy Cadet zajęli Marcin Jarczewski i Julia Czapiewska z ŻUKS Stężyca.

Do udanych mogą zaliczyć polscy zawodnicy mistrzostwa świata i regaty promocyjne w klasie Cadet, zorganizowane w niemieckim Bodstedt. W mistrzostwach najlepiej spisali się Marcin Jarczewski i Julia Czapiewska (ŻUKS Stężyca), którzy zajęli siódme miejsce oraz Magdalena Leymańczyk i Zuzanna Grusznis (PMOS Pisz), które były dziewiąte.

Reszta naszych reprezentantów uplasowała się na dalszych pozycjach – Bartosz Ligęza i Jan Dobosz (UKŻR Giżycko) na dwudziestym czwartym, Hubert Kurjańczyk i Weronika Marszalik (UKŻ Lamelka Kartuzy) na dwudziestym piątym, Patrycja Raszczyk i Zuzanna Zachłowska (PMOS Pisz) na dwudziestym dziewiątym, Bartłomiej Szlija i Oskar Plichta (UKŻ Lamelka Kartuzy) na trzydziestym, a Michał Skocz i Stanisław Magier (MKS Dwójka Warszawa) na pięćdziesiątym pierwszym.

We flocie promocyjnej, dla zawodników, którzy nie zakwalifikowali się do mistrzostw świata, świetnie popłynęli Michał Dębkowski i Zdzisław Bulik (MKS Dwójka Warszawa), zajmując trzecie miejsce. Z szóstą lokatą regaty zakończyli Paweł Kajeta i Tymoteusz Roszkowski (UKŻ Lamelka Kartuzy). Dwunastą pozycję zajęli Marcel Kurjańczyk i Filip Nowak (UKŻ Lamelka Kartuzy), siedemnastą Agnieszka Kąkol i Wiktoria Krauza (UKŻ Lamelka Kartuzy), dwudziestą Wiktoria Ryzińska i Julia Mielewczyk (PMOS Pisz), dwudziestą siódmą Zofia Wolska i Malwina Walter (ŻUKS Stężyca), a dwudziestą ósmą Paweł Kuszewski i Kamil Endler-Kozłowski (UKŻR Giżycko).

Wyniki mistrzostw świata

Wyniki floty promocyjnej

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ