< Powrót
22
sierpnia 2016
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Eurosaf

Polacy dominowali w Neusiedl

W niedzielę 21 sierpnia w austriackim Neusiedl zakończyły się Mistrzostwa Europy Juniorów EUROSAF. W zawodach wystartowało blisko 80 zawodników z dziewięciu krajów. Również 12 młodych żeglarzy z Polski, w klasach 29er i 420.

W rywalizacji najlepiej zaprezentowały się nasze teamy w klasie 29er. W rywalizacji dziewcząt pierwsze miejsce zajęły Aleksandra Melzacka i Maja Micińska (YKP Gdynia), a Michalina Manikowska i Marianna Damasiewicz (JKW Poznań) były czwarte. Równie dobrze wypadli chłopacy, reprezentanci YKP Gdynia. Michał Sawicki i Mikołaj Jaworski wywalczyli pierwszą lokatę, a Mikołaj Staniul i Kajetan Jabłoński uplasowali się tuż za nimi.

Nieco gorzej poszło naszym dwójkom z klasy 420. Na piątym miejscu w rywalizacji chłopców uplasowali się Michalina Wróblewska (OKŻ Olsztyn) i Marcel Krajewski (MKS Dwójka Warszawa). W grupie dziewcząt Wiktoria Wróblewska (OKŻ Olsztyn) i Weronika Sawicka (MKS Dwójka Warszawa) zajęły trzecie miejsce. Pierwsze zaś Hatty Morsley i Pippie Cropley z Wielkiej Brytanii.

Mistrzostwa Europy Juniorów Eurosaf w pozostałych klasach wśród chłopców i dziewcząt przypadły Brytyjczykowi Benowi Whaleyowi oraz Niemce Marleen Mackenbrock (Laser Radial), a także Włochowi Matteo Evangelisti i jego rodaczce Giorgii Speciale (RS:X).

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ