jsz
Patrik Pollak
Krzysztof Żarnowski zajął na mistrzostwach Europy dwunaste miejsce.

Polacy po Mistrzostwach Europy w klasie Techno 293

W sobotę 29 lipca w Lorient we Francji zakończyły się Mistrzostwa Europy w windsurfingowej klasie Techno 293. Wśród Polaków najlepiej spisali się Jakub Sykuła, który zajął dziewiąte miejsce w grupie U17, oraz Karina Filip – dziesiąta w U15.

W mistrzostwach wzięło udział dwudziestu pięciu naszych reprezentantów. Wystartowali w dwóch kategoriach wiekowych – U15 i U17, osobno dziewczęta i chłopcy. W grupie U15 najlepiej zaprezentowała się Karina Filip (GKŻ Gdańsk), która zajęła dziesiąte miejsce wśród dziewcząt. W grupie chłopców – Krzysztof Żarnowski – miejsce dwunaste, Julian Wardaszko – siedemnaste, Dawid Sykuła – dwudzieste czwarte (wszyscy SKŻ Ergo Hestia Sopot) oraz Michał Lis – dwudzieste siódme (KS Baza Mrągowo).

W grupie U17 dziewcząt najlepsze wyniki osiągnęły zawodniczki SKŻ Ergo Hestia Sopot – Maja Kuchta (dwudzieste pierwsze miejsce) i Agata Zych (dwudzieste dziewiąte). Wśród chłopców najlepsi byli również żeglarze z Sopotu – Jakub Sykuła i Adam Żarnowski – którzy zajęli odpowiednio dziewiąte i dwudzieste trzecie miejsce.

– Jestem zadowolony z zawodników i wyników, ale mogłoby być trochę lepiej – mówi trener Robert Pellowski. – Błędów było za dużo. Prędkość i technika jest, potrzebujemy tylko popracować nad taktyką i strategią podczas wyścigów. Przed mistrzostwami świata będzie jeszcze na to czas.