dol
bojery.pl
Łukasz Zakrzewski na Mistrzostwach Świata i Europy w Szwecji - styczeń 2016.

Polacy podbili Szwecję!

Łukasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki – P155) triumfował podczas zakończonych w niedzielę Mistrzostw Szwecji w klasie DN. Drugie miejsce wywalczył Szwajcar Jean Claude Vuithier, a na trzecim miejscu uplasował się Dariusz Kardaś (AZS UWM Olsztyn – P13).

W Mistrzostwach, które rozgrywały się 12 i 13 marca na jeziorze Mälaren, wystartowała bardzo silna polska obsada. W sumie do wyścigów przystąpiło dwunastu Polaków, a sześciu znalazło się w finałowej dziesiątce zawodów. Nasz najbardziej utytułowany zawodnik, Karol Jabłoński, zajął szóste miejsce.

Mimo to aktualny bojerowy mistrz świata dobrze ocenia swoje starty w Szwecji i sama imprezę: „Były to trudne regaty, ale oceniam je bardzo pozytywnie” – napisał Jabłoński na swojej stronie internetowej. „Mam po nich sporo do myślenia i przeanalizowania, co na pewno przyniesie dobre efekty w następnym sezonie. Jest sporo rzeczy, które należy zoptymalizować lub zmienić. Bojery są wspaniałym sportem, w którym każdy dzień na lodzie jest nowym dniem, w którym człowiek zbiera doświadczenia całe życie.”

Zarówno Karol Jabłoński, jak i brat zwycięzcy, Tomasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki – P55), podkreślali w swoich relacjach, że w czołówce znaleźli się przede wszystkim zawodnicy lżejsi, ważący do 72 kg. Jedynym cięższym, który nawiązał równorzędną rywalizację z tą grupą był Tomasz Zakrzewski (90 kg).

Szwedzkie mistrzostwa były ostatnimi międzynarodowymi regatami klasy DN w tym sezonie na terenie Europy.