< Powrót
11
lutego 2018
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Pep Portas/FVCV
Walencji
Michał Krasodomski (KS AZS AWFiS Gdańsk) podczas wyścigów.

Polacy poza podium w Walencji

Żaden z naszych reprezentantów nie znalazł się w ścisłej czołówce zakończonego w niedzielę 11 lutego IV Tygodnia Olimpijskiego w Walencji. Najlepiej popłynęli Maksymilian Cymerman, który był dziesiąty w klasie Laser 4,7, i Michał Krasodomski, jedenasty w Laserze Radialu.

Silny i zmienny wiatr nie ułatwiał starów. W sobotę zmagania części klas się nie odbyły. Udało się jednak przeprowadzić większość biegów w klasach Laser.

W Laserze Radialu najlepiej spisał się Michał Krasodomski (KS AZS AWFiS Gdańsk), który zajął jedenaste miejsce na stu sześciu startujących zawodników, a w kategorii U17 był pierwszy. Niewiele gorzej zaprezentował się jego klubowy kolega Tytus Butowski, który trzy wyścigi kończył na podium i ostatecznie był dwudziesty czwarty. Kolejni nasi żeglarze zajmowali dalsze miejsca – Łukasz Machowski (MKS Dwójka Warszawa) czterdzieste czwarte, Mikołaj Silny (SEJK Pogoń Szczecin) pięćdziesiąte siódme, a Mateusz Grzempa (Chojnicki Klub Żeglarski) osiemdziesiąte czwarte.

Debiuty ubiegłorocznych Optimiściarzy w klasie Laser 4,7 wypadły nieźle. Maksymilian Cymerman (UKS Barnim Goleniów) był dziesiąty na 67 startujących zawodników. Z kolei Igor Kuczys (MKŻ Arka Gdynia) trzydziesty drugi.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ