< Powrót
22
czerwca 2015
Tekst:
dol
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Przemysław Miarczyński i Tytus Butowski.

Polacy ścigają się o punkty we Włoszech

Polscy windsurferzy walczą o kwalifikacje na przyszłoroczne igrzyska w Rio de Janeiro. Okazją do zdobycia punktów są rozpoczynające się 22 czerwca w Mondello na Sycylii Mistrzostwa Europy w klasie RS:X.

W regatach uczestniczy 260 żeglarzy deskowych z 41 krajów, wśród nich 13 polskich seniorów i 9 juniorów. Faworytem jest broniący ubiegłorocznego tytułu Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk), na dobre lokaty na pewno liczą m.in. Zofia Noceti-Klepacka (YKP Warszawa) i Przemysław Miarczyński (SKŻ Ergo Hestia Sopot).

Mistrzostwa będą dla naszych zawodników pierwszą z trzech olimpijskich kwalifikacji w klasie RS:X. Kolejne dwie rozegrane zostaną w sierpniu podczas regat przedolimpijskich w Rio de Janeiro w Brazylii (12-22.08.2015) oraz Mistrzostw Świata, które na przełomie października i listopada 2015 r. odbędą się w Omanie.

W ramach kwalifikacji Polski Związek Żeglarski wprowadził punktację, „wyceniając” tytuł mistrza Europy na 15 punktów, a każdą kolejną pozycję o punkt mniej. Złoty medal Mistrzostw Świata ma wartość 21 punktów, srebrny 19, a brązowy 18. Każde następne miejsce to punkt mniej – aż do 20 lokaty. Jeden punkt otrzyma natomiast zawodnik, który w regatach w Rio de Janeiro uplasuje się w czołowej trójce – bez względu na pozycję na podium.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ