< Powrót
8
grudnia 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Fb/YKP Optimist Team
Chorwacji
Mateusz Gigielewicz podczas zmagań.

Polacy ścigali się w Chorwacji i na Majorce

Pracowicie spędzili Mikołajki nasi Optimiściarze i Laserowcy, którzy od 6 do 8 grudnia pływali w regatach św. Mikołaja w Chorwacji i Trofeo Ciutat da Palma na Majorce.

Regaty św. Mikołaja (Sv Nikola 2019), organizowane przez klub Vega Pula, to jedna z najliczniejszych imprez żeglarskich na Adriatyku. Regularnie startują w niej Polacy, których i w tym roku nie zabrakło. W klasie Optimist, w której rywalizowało 393 młodych żeglarzy, najwyższe miejsce zajął Jakub Kuraś (KŻ Horn Kraków), który był 157. Na 186 i 220 lokacie uplasowali się jego klubowi koledzy Igor Mazurkiewicz i Piotr Kuźniarski.

W klasie Laser 4,7 Gustaw Zalewski (Toruński Klub Żeglarski) zajął 21 miejsce na 102 startujących zawodników. Z kolei w Laserze Radialu regaty na 19 lokacie ukończyła Weronika Folmer, na 41 Kacper Klucznik (oboje KST Elektryk Grudziądz), a na 48 Oliwia Drożyńska (Toruński Klub Żeglarski).

Paulina Rutkowska (YKP Gdynia) zajęła trzecie miejsce wśród dziewcząt w klasie Optimist.
Fot. Bartłomiej Rutkowski

Z kolei na Majorce odbyły się regaty Trofeo Ciutat da Palma, w których również nie zabrakło Polaków. W gronie 273 Optimiściarzy znalazło się siedmioro naszych reprezentantów z Yacht Klubu Polski Gdynia i Giżyckiej Grupy Regatowej. W klasyfikacji generalnej najwyżej, na 12 miejscu, uplasowała się Paulina Rutkowska (YKP Gdynia), która była zarazem 3 wśród dziewcząt. 16 był Mateusz Gigielewicz (Giżycka Grupa Regatowa), 50 Jan Zamojski, a 63 Alicja Tutkowska (oboje YKP Gdynia).

Wyniki regat św. Mikołaja

Wyniki Trofeo Ciutat da Palma

PODZIEL SIĘ OPINIĄ