Marek Karbowski
Trofeo Euromarina Optimist Torrevieja
Paulina Rutkowska podczas XIII Trofeo Euromarina Optimist Torrevieja

Polacy ścigali się w Trofeo Euromarina Optimist Torrevieja

404 Optimiściarzy zakończyło w niedzielę 26 stycznia zmagania w XIII Trofeo Euromarina Optimist Torrevieja. W zawodach z dobrej strony pokazali się nasi zawodnicy.

57 Polaków i 347 zawodników z 28 innych krajów wystartowało w czwartek 23 stycznia w regatach Optimistów w hiszpańskim Torrevieja. Mimo zmiennego wiatru udało się przeprowadzić 9 z 10 zaplanowanych wyścigów i podobnie jak w ubiegłym roku, nasi młodzi sportowcy nie zawiedli.

Najlepiej w XIII Trofeo Euromarina Optimist Torrevieja spisała się Paulina Rutkowska (YKP Gdynia), która zajęła dwudzieste trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i dziewiąte wśród dziewcząt. Dwudziesty piąty był Mateusz Gigielewicz (Giżycka Grupa Regatowa), dwudziesty ósmy Jacek Kalinowski, a trzydziesty Jeremi Szczukowski (obaj z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego).

Na dalszych miejscach uplasowali się Filip Jarosiewicz (YKP Gdynia) – czterdziestym pierwszym, Ewa Lewandowska (KS AZS AWFiS Gdańsk) – czterdziestym piątym, Filip Nosol (ChKŻ) – czterdziestym dziewiątym, Alicja Tutkowska (YKP Gdynia) – sześćdziesiątym trzecim, Pola Schmidt (ChKŻ) – sześćdziesiątym dziewiątym, Jan Zamojski (YKP Gdynia) – siedemdziesiątym siódmym i Patryk Chełkowski (Giżycka Grupa Regatowa) – dziewięćdziesiątym pierwszym. Pozostali Polacy regaty kończyli we flocie srebrnej, brązowej i szmaragdowej.

Zwycięzcą regat został Włoch Alessandro Cortese, a najlepszą zawodniczką była jego rodaczka Lisa Vucetti.