< Powrót
4
maja 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
FFVoile/Eric Bellande
Piotr Myszka podczas wyścigu.

Polacy w czołówce Francuskiego Tygodnia Olimpijskiego w Hyères

Trzecie miejsce Piotra Myszki w klasie RS:X to najlepszy rezultat Polaków w zakończonym w sobotę 4 maja Francuskim Tygodniu Olimpijskim w Hyères.

Sześcioro naszych reprezentantów wystartowało w poniedziałek 29 kwietnia we Francuskim Tygodniu Olimpijskim w Hyères – imprezie, która zastąpiła przeniesione do Genui zawody Pucharu Świata World Sailing. Ścigali się w niej zawodnicy klas RS:X, Laser Standard i Laser Radial.

Najwyższe miejsce z Polaków zajął Piotr Myszka (KS AZS AWFiS Gdańsk), który zmagania w klasie RS:X ukończył na trzeciej pozycji. Ósmy był z kolei Radosław Furmański (Dobrzyński Klub Żeglarski). Zwycięzcą został zaś 23-letni Włoch Mattia Camboni, który w ubiegłym roku w Sopocie zdobył mistrzostwo Europy.

Francuskim Tygodniu Olimpijskim

Agata Barwińska podczas zmagań w Hyères.
Fot. Thom Touw

W rywalizacji kobiet Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot) zajęła jedenastą lokatę, a jej klubowa koleżanka Karolina Lipińska trzynastą. Zwyciężyła Charline Picon z Francji.

W klasie Laser Radial wystąpiły dwie nasze najlepsze zawodniczki – Agata Barwińska (MOS SSW Iława) i Magdalena Kwaśna (Chojnicki Klub Żeglarski). Agata zakończyła zmagania na szóstym miejscu, a Magdalena na dziewiątym. Złoty medal zdobyła Finka Tuula Tenkanen.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ