< Powrót
27
lutego 2017
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Fb/ Andalusian Olympic Week Bay of Cadiz
Andaluzyjski Tydzień Olimpijski
Polska kadra RS:X kobiet. Od lewej: Marta Popłonyk (AZS Poznań), Patrycja Lis i Magdalena Majewska (obie z Bazy Mrągowo) i Agnieszka Bilska (Gdański Klub Żeglarski).

Polacy w czołówce na półmetku regat w Andaluzji

Trwa rozpoczęty w piątek 24 lutego Andaluzyjski Tydzień Olimpijski dla klas Laser, Finn i RS:X. W regatach świetnie spisują się Polacy, którzy w Kadyksie walczą o medale.

W pierwszych dwóch dniach największym przeciwnikiem żeglarzy okazał się słaby wiatr. W sobotę nie odbył się z tego powodu ani jeden bieg w klasach RS:X i RS:X 8,5, a pozostałe wystartowały tylko raz. W niedzielę warunki były odrobinę lepsze, co pozwoliło na rozegranie dwóch wyścigów.

Dobrze rozpoczęli regaty nasi reprezentanci w klasie Laser Standard.  Drugie miejsce zajmuje Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia), piąte Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin), a jedenaste Dawid Kania (ZLKS Poznań). Liderem, z dwoma punktami przewagi nad Ciszkiewiczem, jest Portugalczyk Rui Silveira. Gorzej spisują się nasi reprezentanci w Laserze Radialu – w grupie niebieskiej Agata Barwińska zajmuje siódme miejsce, a w grupie żółtej Wiktoria Gołębiowska (obie z MOS SSW Iława) jest dopiero 27.

W RS:X w klasyfikacji mężczyzn Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot) jest obecnie drugi, mając tyle samo punktów co lider, Ivan Pastor z Hiszpanii. Na szóstej pozycji jest Radosław Furmański (Dobrzyński Klub Sportowy), a na ósmej Marcin Urbanowicz (SKŻ Ergo Hestia Sopot). W klasyfikacji kobiet Polki również są w czołówce – trzecie miejsce zajmuje Agnieszka Bilska (GKŻ Gdańsk), czwarte Maja Dziarnowska, ósme Karolina Lipińska, a dziewiąte Lidia Sulikowska (wszystkie z SKŻ Ergo Hestia Sopot). Pierwsza lokata należy do Rosjanki Stefanii Elfutiny.

Dobrze idzie też naszej młodzieży w klasie RS:X 8,5 – Mikołaj Michalski (GKŻ Gdańsk) jest liderem, trzecie miejsce zajmuje Lidia Sulikowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot), a siódme Kamil Ugniewski (GKŻ Gdańsk).

Regaty w Kadyksie zakończą się we wtorek po południu. Mają one status mistrzostw Hiszpanii w klasach Laser Radial i RS:X.

Wyniki dostępne są na stronie regat.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ