< Powrót
3
lipca 2019
Tekst:
Maciej Frąckiewicz/pya.org.pl
Zdjęcie:
mat. prasowe
Radial

Polacy w czołówce po 2 dniach ME juniorów klasy Laser Radial

Marcelina Korszon zajmuje drugie, Łukasz Machowski piąte, a Julia Rogalska dziewiąte miejsce po dwóch dniach Mistrzostw Europy Juniorów w klasie Laser Radial, które odbywają się w Kalamaki w Grecji.

Za nami dwa dni Mistrzostw Europy Juniorów w klasie Laser Radial u wybrzeży Grecji. W tym czasie udało się przeprowadzić trzy wyścigi dla dziewcząt oraz dwa dla chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 368 zawodników z 34 krajów, w tym 20 reprezentantów Polski. Zawody mają formułę otwartą więc mogą w nich startować także przedstawiciele krajów spoza Europy.

Część naszych zawodników radzi sobie bardzo dobrze, czego przykładem jest wysokie, drugie miejsce w kategorii dziewcząt Marceliny Korszon (UKS FIR Warszawa), która traci tylko trzy punkty do prowadzącej Cypryjki Marileny Makri. W pierwszej dziesiątce znajduje się także Julia Rogalska (Giżycka Grupa Regatowa), która jest dziewiąta.

Z kolei piątą lokatę (szóstą ogólnie) wśród chłopców zajmuje Łukasz Machowski (MKS Dwójka Warszawa). Natomiast trzynasty (czternasty ogólnie) jest jego brat Przemysław Machowski, na siedemnastej pozycji (osiemnastej ogólnie) plasuje się ich klubowy kolega Filip Rajchter, a dwudzieste trzecie miejsce (dwudzieste czwarte ogólnie) zajmuje Tytus Butowski (AZS AWFiS Gdańsk). Liderem jest Niemiec Mewes Wieduwild, który wyprzedza Łukasza o cztery punkty.

Kolejne wyścigi zaplanowane są na środę, a regaty zakończą się w sobotę 6 lipca.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ