< Powrót
9
sierpnia 2017
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Fb/Cadet World Championship 2017
Polskie Cadety przed rozpoczęciem środowych wyścigów.

Polacy walczą o medale Mistrzostw Świata Cadetów

W środę 9 sierpnia, po czterech dniach wyścigów, nasi reprezentanci są w czołówce Mistrzostw Świata w klasie Cadet, organizowanych w holenderskim Bruinisse.

Po ośmiu wyścigach drugą i czwartą lokatę zajmują zawodnicy UKŻ Grot OSiR Suwałki – Eryk i Kinga Martynko oraz Julia Hościłowicz i Julia Kundzicz. Na szóstej pozycji plasują się ubiegłoroczni mistrzowie Europy – Paweł Grabowski i Krystian Krysiak z PMOS Pisz. Polacy ustępują jedynie argentyńskiej załodze Teo i Anie Zecchin, która ma  tylko trzy punkty przewagi nad bezpośrednimi konkurentami.

Dobre miejsca zajmują również Piotr Leymańczyk i Julia Mielewczyk (PMOS Pisz) oraz Bartłomiej Szlija i Marcel Kurjańczyk (UKŻ Lamelka Kartuzy) – odpowiednio dziewiętnaste i dwudzieste czwarte.

W rywalizacji floty promocyjnej – promotional fleet, w której startują zawodnicy, którzy nie zakwalifikowali się do mistrzostw, Polacy również dobrze się prezentują. Magdalena Leymańczyk i Zuzanna Grusznis (PMOS Pisz) są na czwartym miejscu, Hubert Kurjańczyk i Weronika Marszalik (UKŻ Lamelka Kartuzy) na piątym, Julian Gloeh i Mikołaj Wojciechowski (MKS Dwójka Warszawa) na dziewiątym, Łukasz Czerwiec i Ksawier Zacher (UKS Żeglarz Wrocław) na czternastym, a Paweł Kajeta i Oskar Plichta (UKŻ Lamelka Kartuzy) na dwudziestym czwartym.

Mistrzostwa potrwają do piątku 11 sierpnia.

Wyniki mistrzostw

Wyniki floty promocyjnej

PODZIEL SIĘ OPINIĄ

Błękitna szkoła