dziwnow4sailing.org
Laser Europa Cup

Polacy wystartują w laserowym Europa Cup Trophy

Sześciu Polaków stanie na starcie rozpoczynających się w sobotę 31 marca regat Europa Cup Trophy 2018 w klasie Laser. Impreza rozgrywana będzie we włoskiej Anconie i potrwa do 3 kwietnia.

W naszej ekipie, w Standardzie, ścigać się będą: Kacper Błaszczyk (TS Kuźnia Rybnik), Wojciech Klimaszewski (MBSW/UKŻR Giżycko), Damian Kosmalski (ChKŻ Chojnice), Sebastian Mazurek (AZS UW Warszawa), Kacper Mazurek (AZS UW Warszawa) i Kacper Stanisławski (MKŻ Arka Gdynia). O podium w tej kategorii rywalizować będzie 40 zawodników.

18-letni Błaszczyk to ubiegłoroczny brązowy medalista Mistrzostw Polski kl. Laser w sprincie, natomiast Klimaszewski wywalczył przed rokiem tytuł mistrza Polski juniorów w Radialu i w tej samej klasie brązowy medal ME juniorów. Kacper Stanisławski to z kolei zwycięzca jednej imprezy z ubiegłorocznej edycji LECT rozgrywanej w Darłowie. Zwyciężył w kl. Laser Standard U19. Tuż za nim w tej kategorii uplasował się Kacper Błaszczak. Jak naszym reprezentantom pójdzie w wyścigach inaugurujących tegoroczny Puchar, przekonamy się za kilka dni.

The Laser Europa Cup Trophy to seria regat rozgrywanych w kilku europejskich lokalizacjach przez cały rok. Impreza ma charakter otwarty i mogą w niej brać udział zawodnicy i zawodniczki, którzy ukończyli 12 lat, pływający w formułach Standard, Radial i 4,7.