< Powrót
29
października 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Hans Glave/Potsdamer Yacht Club
31 Opti Team Cup
Nasi Optimiściarze w Berlinie.

Polacy ze srebrem na 31 Opti Team Cup w Berlinie

Drugie i czwarte miejsce zajęły nasze drużyny klasy Optimist na zakończonym w niedzielę 29 października 31 Opti Team Cup w Berlinie.

Piętnaście załóg Optimistów z całej Europy – m.in. Niemiec, Włoch, Stanów Zjednoczonych i Szwecji – wystartowało w piątek 26 października w 31 Opti Team Cup Berlin, jednych z najbardziej prestiżowych załogowych regat w tej klasie. Impreza ma formę team racingową, czyli w poszczególnych wyścigach rywalizują ze sobą dwie czteroosobowe drużyny. W tegorocznej edycji wzięły udział dwie polskie załogi, których trenerem – podobnie jak w zeszłym roku – był Karol Jączkowski z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego.

Srebrny medal, po przegranej w finale z Włochami, zdobył team Polska 1 – Agnieszka Pawłowska, Rafał Pogorzelski, Jeremi Szczukowski, Jacek Kalinowski (wszyscy z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego) i Antoni Lipiński (LKS Charzykowy).

Niewiele gorzej spisał się Team 2, Julia Schmidt, Pola Schmidt (obie Opti CWM Gdynia), Ewa Lewandowska (KS AZS AWFiS Gdask), Ludwik Grzelak i Gustaw Kwiek (obaj KS Spójnia Warszawa), który zajął czwarte miejsce, nieznacznie przegrywając walkę o brązowy medal z zespołem ze Stanów Zjednoczonych.

Jest to kolejny sukces naszych Optimiściarzy w tym sezonie – 24 sierpnia w Drużynowych Mistrzostwach Europy nasi reprezentanci, również pod opieką Karola Jączkowskiego, zdobyli brązowy medal.

Wyniki 31 Opti Team Cup

PODZIEL SIĘ OPINIĄ