13
sierpnia 2017
Jędrzej Szerle
Elena Giolai/FVR
Wiktoria Wróblewska i Zuzanna Perkowska zajęły 23 miejsce w rywalizacji klasy 470 kobiet.

Polacy z jednym medalem na Gardzie

W niedzielę 13 sierpnia zakończyły się Otwarte Mistrzostwa Europy Juniorów w klasach 420 i 470. W zawodach najlepiej spisali się Jakub Gołębiowski i Filip Szmit, którzy zajęli trzecie miejsce w rywalizacji mężczyzn klasy 420 U17.

Zawodnicy MOS SSW Iława i MBSW Giżycko zaprezentowali się z dobrej strony i pomimo dwóch gorszych wyścigów, w których zajęli dwudzieste trzecie miejsce, zajęli miejsce na najniższym stopniu podium. Kolejna nasza załoga w tej kategorii wiekowej, Mateusz Szweda i Adrian Dubowski (KS Spójnia Warszawa), zajęła dwudzieste drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. W klasyfikacji mężczyzn zwyciężyli Włosi – Demetrio Sposato i Gabriele Centrone, a kobiet Ariadni-Papaskevi Spanaki i Myrto Papadopoulou z Grecji.

W klasie 420 w klasyfikacji kobiet piąte miejsce zajęły Barbara i Hanna Dzik (YKP Gdynia). Wśród mężczyzn Kacper Paszek i Bartosz Reiter (OKŻ Olsztyn) oraz Seweryn Wysokiński i Mateusz Jankowski (CSW Opty Ustka / MKS Dwójka Warszawa) uplasowali się odpowiednio na osiemnastej i dwudziestej lokacie w klasyfikacji generalnej. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej przypadło Hiszpanom – Carlosowi Balaguerowi i Antoniemu Massanetowi.

W klasie 470 kobiet Antonina Marciniak i Julia Oleksiuk (Baza Mrągowo / AZS Warszawa), były piętnaste, a Wiktoria Wróblewska i Zuzanna Perkowska (OKŻ Olsztyn / MKS Dwójka Warszawa) dwudzieste trzecie. Z kolei w klasie 470 mężczyzn Maciej Sapiejka i Adam Krefft (SEJK Pogoń Szczecin) zajęli szesnaste miejsce. Zwyciężyli Maria Bozi i Rafailina Klonaridou z Grecji oraz Giacomo Ferrari i Giulio Calabrò z Włoch.