Pierrick Contin
Piotr Malinowski
Piotr Malinowski podczas wyścigu.

Polak w czołówce Pucharu Europy w Hyères

Piotr Malinowski z MOS SSW Iława w zakończonych 14 kwietnia zawodach Pucharu Europy w Hyères zajął 21 miejsce w klasie Laser Radial.

Tylko dwoje Polaków wystartowało w trzecich w tym roku zawodach Pucharu Europy klasy Laser, które w piątek 11 kwietnia rozpoczęły się we francuskim mieście Hyères. Zarówno Piotr Malinowski (MOS SSW Iława), jak i Filip Rajchert (MKS Dwójka Warszawa) wystartowali w klasie Laser Radial, w której rywalizowało 197 żeglarzy.

W zakończonej w niedzielę 14 kwietnia imprezie najlepiej spisał się Piotr Malinowski, który zajął dwudzieste pierwsze miejsce. Zawodnik z Iławy przez większość regat pływał równo i uplasowałby się wyżej w klasyfikacji, gdyby nie dwa ostatnie wyścigi, które ukończył na 51 i 36 pozycji. Filip Rajchert zajął z kolei sto czterdzieste pierwsze miejsce.

W Radialu zwyciężył Grek Emilios Monos, w Standardzie najlepszy był Chorwat Dominik Perković, a w klasie Laser 4,7 Lara Himmes z Hiszpanii.