< Powrót
18
sierpnia 2020
Tekst:
Jędrzej Szerle, mat. prasowe
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Polboat Yachting Festival
Targi Polboat Yachting Festival odbędą się w Marinie Yacht Park w Gdyni.

Polboat Yachting Festival od czwartku w Gdyni

Blisko 30 jachtów od ponad 20 producentów będzie można zobaczyć w dniach 20-22 sierpnia na Polboat Yachting Festival w Marinie Yacht Park w Gdyni. Organizatorem imprezy jest Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych Polskie Jachty.

Udział w imprezie potwierdziły czołowe polskie stocznie. Sunreef Yachts zaprezentuje 80-stopową żaglową jednostkę Sunreef 80 Double Happiness, Galeon pokaże m.in. 335 HTS -laureata nagrody Motor Boats Awards w kategorii sportcruiser, Delphia wystawi trzy łodzie motorowe, a Northman flagową jednostką Northman 1200 FLY.

Nie zabraknie mniejszych producentów – w Marinie Yacht Park będzie można zobaczyć m.in. zbudowany z włókna węglowego jacht Mongird 25 od Mongird Yacht oraz wszechstronny jacht 2020, służący do sportu, rekreacji i szkolenia z gdyńskiej firmy PRO-AIR. O rejsie z Gdyni do Świnoujścia na tej ostatniej jednostce w czwartek 20 sierpnia o godzinie 13.30 opowie jeden z najsłynniejszych polskich żeglarzy i laureat dwóch honorowych nagród Rejs Roku – Srebrny Sekstant za samotne opłynięcie świata, Szymon Kuczyński.

Impreza nie będzie biletowana, ale wejścia na keje są limitowane – na jachty w pierwszej kolejności będą wchodzić osoby, które wcześniej się zapiszą na spotkania oraz goście zaproszeni przez wystawców i partnerów wydarzenia. Zainteresowani mogą umawiać się z wystawcami korzystając z kontaktów podanych na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia: www.yachtingfestival.pl.

Przy bosmanacie organizatorzy ustawią duży namiot, w którym znajdzie się strefa relaksu oraz miejsce na oficjalne i biznesowe spotkania. Na terenie mariny stanie dodatkowo telebim informujący o wydarzeniu i prezentowanych jednostkach. Będą na nim również wyświetlane rozmowy z zaproszonymi gośćmi.

Wystawione jachty będzie można obserwować w internecie podczas wirtualnego spaceru w technologii video Matterport 3D.

Organizatorzy zapewniają, że impreza odbędzie się zgodnie z obowiązującymi zaleceniami głównego inspektora sanitarnego. Wszyscy pracownicy będą mieli obowiązkowe maseczki/przyłbice. Na terenie mariny będą dostępne środki do dezynfekcji. Kontrolowany będzie przepływ ludzi i zachowywanie dystansu społecznego, a dodatkowo każdego dnia wystawcy oraz wszystkie osoby wchodzące na keje będą mieć mierzoną temperaturę. Prezentowane jednostki pływające po każdej grupie zwiedzających będą wietrzone i dezynfekowane.

Strona Polboat Yachting Festival

Plan i program wystawy

PODZIEL SIĘ OPINIĄ