< Powrót
23
sierpnia 2020
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Dominik Kalamus
Mistrzostwa Europy w Kitesurfingu

Polki na podium Mistrzostw Europy w Kitesurfingu 2020!

W niedzielę 23 sierpnia ogromnym sukcesem Polek zakończyły się Mistrzostwa Europy w Kitesurfingu rozgrywane w Pucku od 18 sierpnia. Julia Damasiewicz (lat 15) została mistrzynią Europy i mistrzynią Polski w Formule Kite. Magda Woyciechowska (lat 16) zdobyła brązowy medal w Mistrzostwach Europy i srebrny w Mistrzostwach Polski.

Po sześciu dniach zażartej walki, zakończyły się Mistrzostwa Europy w kitesurfingu, Ford Kuga Individual European Championships. Równocześnie rozgrywane były Mistrzostwa Polski w Formule Kite. Zawodnicy ścigali się na foilach. Na takich deskach popłyną olimpijczycy w Paryżu w 2024. Przewagą hydrofoila jest to, że można na nim płynąć nawet przy bardzo słabym wietrze, co znacznie zwiększa szanse na rozegranie zawodów.

Pogoda dopisała. Siła wiatru przez większość dni wynosiła kilkanaście węzłów.

W Mistrzostwach Europy na podium w klasyfikacji męskiej znaleźli się: Francuzi Axel Mazella (1 miejsce), Maxime Nocher (2 miejsce) oraz Brytyjczyk Connor Bainbridge (3 miejsce). W klasyfikacji żeńskiej: Julia Damasiewicz (1 miejsce), Brytyjka Ellie Aldridge (2 miejsce) oraz Magda Woyciechowska (3 miejsce).

Mistrzostwa Europy w Kitesurfingu nie obyłyby się bez wieloletniej pracy i zaangażowania Polskiego Związku Kiteboardingu.

– Choć Polski Związek Kiteboardingu jest organizacją stosunkowo młodą, to dzięki zaangażowaniu jej członków rozwija się niezwykle dynamicznie – powiedział Igor Czernik, prezes Polskiego Związku Kiteboardingu. –  Po niecałych siedmiu latach działania zorganizowaliśmy największe wydarzenie kitesurfingowe na świecie w 2020 r, jakim są indywidualne Mistrzostwa Europy w Formule Kite. – Trzeba też dodać, że Puchar Polski Ford Kite Cup jest najdłużej trwającym bez przerwy cyklem zawodów kitesurfingowych na świecie, organizowanych wcześniej w ramach stowarzyszenia PSKite, obecnie wchodzącego w skład naszego związku. Ogrom prac włożony przez nas w kształcenie instruktorów, wspieranie szkół i organizację zawodów w Polsce przyniósł oczekiwane rezultaty. Z optymizmem patrzymy na start naszych zawodników w Igrzyskach Olimpijskich w 2024 r w Paryżu – dodał.

– Wraz z Maćkiem Boszko od 15 lat organizujemy zawody z cyklu Pucharu Polski i Mistrzostwa Polski – mówi Michał Zieliński, organizator zawodów, członek Polskiego Związku Kiteboardingu. – Uwieńczeniem tych 15 lat pracy była organizacja Mistrzostw Europy w Pucku. Nie mógłbym sobie wyobrazić lepszego projektu na 20-lecie agencji, którą prowadzę, Eureka Events & Communication

Julia Damasiewicz

Julia Damasiewicz

Wyniki pierwszej czternastki:

Kobiety
1. Julia Damasiewicz (U19) (U17)
2. Ellie Aldridge
3. Magdalena Woyciechowska (U19) (U17)
4. Leonie Meyer
5.  Katie Dabson
6.  Alexia Fancelli
7. Nina Arcisz (U19) (U17)
8. Gisela Pulido Borrell
9. Poema Newland
10. Alina Kornelli
11. Maddy Anderson
12. Lauriane Nolot
13. Jemima Crathorne
14. Mathilde Garandeau (U19)

Magdalena Woyciechowska

Mężczyźni
1. Axel Mazella
2. Maxime Nocher
3. Connor Bainbridge
4. Nicolas Parlier
5. Toni Vodisek
6. Maximilan Maeder
7. Florian Gruber
8. Martin Dolenc
9. Theo de Ramecourt
10. Denis Taradin
11. Jannis Maus
12. Alexander Bachev
13. Maksymilian Zakowski
14. Benoit Gomez

formulakite.org

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ