< Powrót
5
lipca 2015
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
Dariusz Olejniczak

„Polled 2” i „Smyczek” w mistrzowskim duecie

Znamy już zwycięzców Marine Works Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski w klasie ORC. Trzydniowe zawody rozgrywane w ramach Orvaldi Nord CUP zakończyły się 5 lipca w gdańskich Górkach Zachodnich. Zakończyły się także całe regaty. 

W klasie B najlepsza okazała się załoga Artura Pomorskiego na jachcie „Smyczek”. W klasie A zwyciężyła załoga Jacka Chabowskiego na „Polled 2”. W tej samej klasie drugie miejsce wywalczył Eugeniusz Ginter z załogą na „Vihueli”, a trzecie zdobyła załoga Tymona Sadowskiego na jachcie „Hobart”.

W grupie B drugie miejsce zajęła „Czarodziejka” z Tomaszem Konnakiem, a na trzecim uplasowała się załoga Andrzeja Mielickiego na jachcie „Twins”.

– Warunki były dość trudne – mówi Andrzej Mielicki. – Przy słabym wietrze, a taki dominował podczas zawodów, nie mieliśmy zbyt dużych szans. W klasie ORC International stosuje się przeliczniki i nawet jeśli jakiś jacht płynął za nami, to i tak nas „przeliczał”. Natomiast zdecydowanie gratuluję zwycięskiej załodze ze Szczecina. Ich łódka typu Mantra 700 to bardzo dobra, szybka konstrukcja i w rywalizacji z nimi nie mieliśmy żadnych szans. A oni, niezależnie od wszystkiego, świetnie pływali.

Na brak wiatru narzekali wszyscy uczestnicy Mistrzostw. Organizatorzy i uczestnicy regat „łapali” każdy powiew, by rozgrywać kolejne wyścigi. We znaki dawało się także mocne słońce.

– Warunki panowały zmienne, a co za tym idzie lekko nie było – przyznaje Jacek Chabowski. – Jesteśmy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi.

Pełne wyniki MŻMP

Z pozostałych rozgrywanych w ramach  Orvaldi Nord CUP  regat: w Selden Mistrzostwach Polski Sportboat mistrzowski tytuł wywalczyła ekipa Piotra Adamowicza na jachcie „Neoprofil”, a w Dometic Mistrzostwa Zatoki Gdańskiej – w grupie ORC A wygrał Marek Marcinkowski z załogą „Zena II”, zaś w klasyfikacji ORC B – zespół Marka Turkowskiego na „Elessarze”.

Uroczyste zamknięcie regat odbyło się w 5 lipca, tuż po ostatnich startach. Regaty zakończył Maciej Leśny, wiceprezes Polskiego Związku Żeglarskiego, który wraz z zastępcą przewodniczącego Komisji Żeglarstwa Morskiego, Edwardem Kinasem dekorowali najlepsze załogi medalami. Na ceremonii zamknięcia żeglarzom towarzyszył także prezes PoZŻ Bogusław Witkowski.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ