< Powrót
18
czerwca 2019
Tekst:
Maciej Frąckiewicz / materiały prasowe PZŻ
Ilustracja:
PZŻ
PolSailing 2019

PolSailing 2019 – dzieci zapraszane do żeglowania

W poniedziałek 17 czerwca zaczął się nabór do 7. edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej – PolSailing 2019, którego organizatorem jest Polski Związek Żeglarski. Partnerem głównym zaś Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Program ruszy z początkiem wakacji, a otworzy go impreza „PolSailing Day”. Inauguracja odbędzie się w sobotę 22 czerwca w 18 ośrodkach. W Bolesławcu, Częstochowie, Gdańsku x 2, Kaliszu x 2, Kielce, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Sosnowcu, Szczecinie, Świeciu, Toruniu, Warszawie x 2, Włocławku i Wrocławiu.

Liczba miejsc w „PolSailing Day” 22 czerwca jest ograniczona do 100. Aby uczestniczyć w imprezie trzeba się zarejestrować. Na każdego uczestnika czekają atrakcje i nagrody.

Zgłoszenia do „PolSailing Day” (22 czerwca)

Można się także rejestrować do całego programu PolSailing, na podstawie którego będzie można skorzystać z 15 godzin bezpłatnej edukacji żeglarskiej na łódce klasy Optimist (7-10 lat) lub desce z żaglem (9-12 lat). Godne uwagi jest, że do obu wydarzeń potrzebne jest oddzielne zgłoszenie.

Zgłoszenia do Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej – PolSailing 2019

Uczestnicząca w programie młodzież zapozna się z zasadami bezpieczeństwa nad wodą. Nauczy podstaw żeglowania. Otrzyma materiały szkoleniowe (podręczniki „ABC Optimista” lub „ABC windsurfingu”) i karty umiejętności. Natomiast na koniec certyfikat „Zdolnego Żeglarza”.

– PZŻ we współpracy z MSiT oraz regionalnymi partnerami z okręgowych związków żeglarskich i klubów, przygotował atrakcyjną ofertę poznania żeglarskiego świata – mówi Tomasz Chamera, prezes PZŻ. Zachęcamy wszystkich.

Największy w Polsce, kompleksowy program wsparcia i popularyzacji żeglarstwa będzie realizowany na terenie całego kraju. W wielu miastach odbywać się będą bezpłatne zajęcia na wodzie. Są adresowane do dzieci, które nie miały wcześniej styczności z żeglarstwem.

Więcej informacji na stronie www.polsailing.pl oraz www.pya.org.pl. A także na Facebooku.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ