< Powrót
29
stycznia 2018
Tekst:
Jerzy Sukow
Zdjęcie:
Owe Andersson

Polscy bojerowcy rozbili szwedzki bank

W dniach 27-28 stycznia w Szwecji, w Kisangsfjarden odbyły się bojerowe regaty w klasie DN. 47 zawodników z sześciu krajów ścigało się po gładkim, szybkim torze, w wietrze od 3 do 6 m/s. Najszybsi byli Polacy.

Akwen był zbyt mały dla całej floty, więc po trzech wyścigach eliminacyjnych wyodrębniono grupę złotą i srebrną. Każda rozegrała po sześć wyścigów.

Polska Flota DN kolejny raz udowodniła swoją dominację. Zwyciężył Karol Jabłoński  (OKŻ Olsztyn), wygrywając trzy wyścigi i będąc dwa razy na drugiej pozycji (7 punktów) przed Tomaszem Zakrzewskim (MKŻ Mikołajki) – 14 punktów i Łukaszem Zakrzewskim (MKŻ Mikołajki) – 18 punktów.

Na piątej pozycji uplasował się Adam Szczęsny (KKS Warmia Olsztyn), siódmy był Robert Graczyk (MKŻ Mikołajki), ósmy Dariusz Kardaś (AZS UWM Olsztyn) – pierwszy raz w tym sezonie na regatach, dziesiąty – Wojciech Baranowski (MBSW Giżycko) i jedenasty – Maciej Żarnowski (UKS Navigo Sopot). Siedmiu Polaków w pierwszej dziesiątce!

Wyniki złotej grupy

Zawodnicy wracają już do kraju, ale ponieważ pogoda u nas nie chce współpracować, kolejne treningi i regaty odbywać się będą za granicą.

Planowane imprezy to: Mistrzostwa Świata i Europy w klasie DN Junior i Ice-Optimist (5-9 lutego) oraz Mistrzostwa Świata i Europy w klasie DN (24 lutego-3 marca). Do tej pory miejsce imprez nie jest znane. Obowiązuje zasada: najlepszy lód.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ