< Powrót
14
stycznia 2020
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Pedro Martinez/Sailing Energy/World Sailing
Sail Melbourne International
Zawodnicy klasy Laser Standard podczas zawodów Pucharu Świata w Melbourne.

Polscy laserowcy popłyną w Sail Melbourne International

Agata Barwińska, Magdalena Kwaśna i Jakub Rodziewicz w piątek 17 stycznia rozpoczną zmagania w regatach Sail Melbourne International.

Polscy kadrowicze – Agata Barwińska (MOS SSW Iława) i Magdalena Kwaśna (Chojnicki Klub Żeglarski), pływające na Laserze Radialu oraz Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin) z Lasera Standardu – przygotowują się w Australii do mistrzostw świata w tych klasach, które odbędą się lutym.

Dla Jakuba będzie to cenne doświadczenie przed majowymi mistrzostwami Europy, które będą ostatnią szansą na zdobycie kwalifikacji olimpijskiej dla Polski w Standardzie. Z kolei Agata i Magda rywalizują między sobą o wyjazd do Tokio, a na uzyskanie kwalifikacji wpływ będą miały m.in. wyniki mistrzostw świata w Radialu. Elementem przygotowań do tych imprez są zaś regaty Sail Melbourne International.

Impreza ta odbywa się od 1992 roku i jest jedną z najważniejszych w tej części świata. Wystartuje w niej łącznie ponad 250 zawodników, głównie klas olimpijskich i przygotowawczych. Wśród żeglarskich sław popłynie tam m.in. Holenderka Marit Bouwmeester – złota medalistka w Rio i trzykrotna mistrzyni świata w klasie Laser Radial oraz Australijczyk Tom Burton, tegoroczny mistrz świata w Laserze Standardzie i mistrz olimpijski z Rio.

Regaty dla klas Laser Radial i Standard rozpoczną się w piątek 17 stycznia i potrwają do wtorku 21 stycznia. Organizatorzy planują przeprowadzenie dziesięciu wyścigów.

Strona imprezy

PODZIEL SIĘ OPINIĄ