< Powrót
10
grudnia 2015
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Marta Dębska / GSC Yachting

Polska Ekstraklasa Żeglarska 2016

Organizatorzy i twórcy Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej (PEŻ) postanowili zmienić koncepcję regat zaliczanych do klasyfikacji Ligi i zaproponować również innym klubom czy firmom organizację imprez zaliczanych do Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej.

Na początku stycznia wybrani zostaną pozostali organizatorzy oraz ustalony ostateczny kalendarz rozgrywek. Plany na dzisiaj są następujące:

14-15.05 Szczecin
25-26.06 Świnoujście
22-24.07 Sopot
sierpień – wolny termin
wrzesień – finał – wolny termin

Również w styczniu będą przyjmowane zgłoszenia do Ligi 2016, z założeniem, że pierwszeństwo mają kluby startujące w roku 2015 oraz, że docelowo startować ma 18 zespołów.

Na warszawskich targach Wiatr i Woda odbędzie się zebranie Ligi, które wyłoni jej Radę, decydującą o ostatecznym kształcie regulaminu i przepisów.

Do Rady Ligi mają wejść 4 osoby – po jednym przedstawicielu MT Partners, GSC Yachting (jako inicjatorów i dotychczasowych organizatorów Ligi), klubów uczestniczących oraz nowych organizatorów.

Niżej linki do listu przewodniego oraz dokumentów aplikacyjnych. Organizatorzy zachęcają do  kontaktu i składania wniosku. Istnieje możliwość wynajęcia od PEŻ floty jachtów niezbędnych do organizacji regat.

List przewodni

Warunki organizacji regat

Formularz zgłoszeniowy

PODZIEL SIĘ OPINIĄ