< Powrót
21
lipca 2016
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Marta Dębska

Polska Ekstraklasa Żeglarska po raz pierwszy w Gdyni!

Ligowa rywalizacja o tytuł klubowego mistrza Polski po raz pierwszy zawita do Gdyni i rozgrywana będzie równolegle z prestiżową imprezą 49er Grand Prix Gdynia. Trzynaście zespołów klubowych z całej Polski, poza walką o krajowy prymat, powalczy również o kwalifikację do Żeglarskiej Ligi Mistrzów, w której udział bierze już szesnaście państw z całego świata.

– Mimo, że ostatnio reprezentuję uczestniczący w rozgrywkach Yacht Club Sopot, to jako wychowanek gdyńskich klubów cieszę się, że Liga zawitała właśnie do Gdyni, a tym bardziej, że będzie rozgrywana równolegle z niezwykle widowiskowymi regatami 49era – podkreśla Rafał Sawicki, współorganizator zawodów.

Walka o zwycięstwo w trzeciej rundzie zapowiada się niezwykle emocjonująco. W Świnoujściu wygrała załoga Amica JKKP pod wodzą Patryka Zbroi. W klasyfikacji generalnej na czele pozostał zespół MBSW Rainmaker Giżycko, minimalnie wyprzedzając DTP PMT TZR Szczecin i Amica JKKP Kamień Pomorski. Zmagania będzie można oglądać w sobotę i niedzielę od godziny 10.

Kalendarz regat Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej w sezonie 2016:
14-15 maja – Szczecin
25-26 czerwca – Świnoujście
23-24 lipca – Gdynia
13-14 sierpnia – Sopot

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ