< Powrót
11
maja 2017
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Marta Dębska

Polska Ekstraklasa Żeglarska: start w najbliższy weekend

13 i 14 maja w Sopocie odbędzie się inauguracyjna, pierwsza runda Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Na starcie pojawi się dwanaście załóg. Kto tym razem zostanie klubowym mistrzem Polski?

– Ruszamy z kolejnym sezonem Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej – mówi Rafał Sawicki, jeden z organizatorów PEŻ. – Cieszymy się, że Liga ugruntowała już swoją pozycję na mapie polskiego żeglarstwa regatowego. Trzon zespołów stanowią uczestnicy poprzednich edycji, ale mamy również debiutantów, choćby klub z Mechelinek, który reprezentuje Łukasz Wosiński, piąty zawodnik światowego rankingu match racingowego.

Zgodnie z zapowiedzią organizatorów, w bieżącym sezonie pojawiło się kilka nowości. Zmieniły się na przykład zasady kwalifikacji klubów do Sailing Champions League. Teraz do finału w Porto Cervo będzie można uzyskać kwalifikację wyłącznie poprzez imprezy eliminacyjne w St. Petersburgu i St. Moritz. W tym roku prawo reprezentowania Polski w rozgrywkach SCL mają cztery zespoły: Jacht Klub Kamień Pomorski i MBSW Giżycko w Rosji, a AZS Politechniki Gdańskiej oraz TŻR Szczecin w Szwajcarii.

Pierwsze regaty i otwarcie sezonu w Polsce odbędzie się 13-14 maja w Sopocie. Zmagania rozpoczną się w sobotę o godzinie 10, będzie można obserwować je na końcu sopockiego mola oraz z falochronu mariny. Dla kibiców przygotowano komentarz regat oraz konkursy i animacje w strefie kibica.

Kalendarz regat Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej w sezonie 2017:
13-14.05 – Sopot
24-25.06 – Świnoujście
19-20.08 – Gdynia
09-10.09 – Szczecin

Organizatorami Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej są firmy MT Partners i GSC Yachting przy współudziale Yacht Club Sopot i Towarzystwa Żeglarstwa Regatowego Szczecin oraz  przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ligazeglarska.pl oraz na profilu ligi na Facebooku.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ