< Powrót
12
lipca 2021
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Gwidon Libera, www.ligazeglarska.pl
rugiej rundy 1 Ligi Polskiej Ligi Żeglarskiej

Polska Liga Żeglarska 2021: Nokaut w drugiej rundzie

Załoga Sol Voltage AWFiS Gdańsk zdominowała rywalizację podczas drugiej rundy 1 Ligi Polskiej Ligi Żeglarskiej odbywającej się w Gdyni w dniach 10-11 lipca. Po słabym pierwszym wyścigu, przez kolejnych dwanaście nie spadli poniżej drugiej pozycji. W efekcie pewnie pokonali załogi UKS Żeglarz Wrocław i AZS WAT Warszawa oraz 15 pozostałych.

Pierwszy dzień rozpoczął się od silnego wiatru od brzegu, co powodowało duże zmiany w sile i kierunku wiatru. Załogi zostały wypuszczone z portu na zarefowanych grotach, a Komisja nakazała zawodnikom użycie kamizelek. W takich warunkach swoje wyścigi wygrały załogi UKS Żeglarz Wrocław oraz RKS Laserów Zegrze. W dalszej części dnia wiatr słabł, a do głosu zaczęli dochodzić faworyci. Na czele tabeli do wrocławskiej załogi Filipa Florka dołączyły załogi WAT-u Warszawa i Sol Voltage AWF-u Gdańsk. Problemy z utrzymaniem tempa czołówki miały załogi YKP Szczecin i Garden Space Sailing Club, zaliczane do grona faworytów. Przed ostatnim wyścigiem pierwszego dnia wydawało się, że prowadzenie utrzyma załoga z Wrocławia, jednak siódme miejsce w wyścigu nr 14 sprawiło, że znaleźli się o jeden punkt za gdańskim AWF-em.

Drugi dzień zapowiadał intensywną walkę dwóch prowadzących załóg, ale tylko jedna z nich była w stanie utrzymać poziom z początku rywalizacji. Sol Voltage AWFiS Gdańsk Damiana Pietruszewskiego wygrało cztery wyścigi, a w dwóch zajęło drugie miejsce, w efekcie nokautując swoich rywali. Załoga UKS Żeglarz Wrocław w poszczególnych wyścigach traciła dystans do lidera, ale utrzymała pewne drugie miejsce. Trzecie, również niezagrożone, zapewnili sobie zawodnicy Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie – zwycięzcy pierwszej rundy, którzy tym samym utrzymali prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Poza podium regaty zakończyła załoga Patryka Zbroi z YKP Szczecin. Do udanych tę rundę mogą zaliczyć załogi Grupy Regatowej Powidz ze sternikiem Tomaszem Feretem (6. miejsce) oraz Kościańskiego Klubu Żeglarskiego ze sternikiem Danielem Sokołowskim (8. miejsce). Obie załogi zaliczyły bardzo dobry drugi dzień, ale nie uniknęły wpadek w postaci falstartów i słabszych wyścigów. Bardzo ciekawie wyglądała końcówka regat dla zespołów z dolnej części tabeli. Kolejność miejsc od 11 do 16 zadecydowała się w ostatnim wyścigu.

Rozegrano 26 wyścigów. Zwycięska załoga AZS AWFiS Gdańsk popłynęła w składzie Damian Pietruszewski, Szymon Wierzbicki, Mateusz Wiśniewski i Szymon Ignaciuk.

Wyniki drugiej rundy 1 Ligi:
1. Sol Voltage AWFiS Gdańsk – 22 pkt
2. UKS Żeglarz Wrocław – 31 pkt
3. AZS WAT Warszawa – 40 pkt
4. YKP Szczecin – 48 pkt
5. KS Marina Niesulice – 52 pkt
6. Grupa Regatowa Powidz – 54 pkt
7. HRM Racing Yacht Club Gdańsk – 58 pkt
8. Kościański Klub Żeglarski – 60 pkt
9. Interdoor UKS Navigo – 62 pkt
10. Yacht Club Sopot 2 – 68 pkt
11. Garden Space Sailing Club – 75 pkt
12. Akademia Żeglarstwa w Środzie Wielkopolskiej – 78 pkt
13. RKS Lasery Zegrze – 80 pkt
14. Legia Warszawa 2 -80 pkt
15. Ocean Challenge Yacht Club Ladies Sailing Team – 80 pkt
16. Etisoft Sailing Team Gliwice – 81 pkt
17. Regatta Business Poland – 102 pkt
18. SKŻ Powidz – 105 pkt

Ranking 1 Ligi po drugiej rundzie:
1. AZS WAT Warszawa – 34 pkt
2. UKS Żeglarz Wrocław – 34 pkt
3. Sol Voltage AWFiS Gdańsk – 32 pkt
4. YKP Szczecin – 31 pkt
5. HRM Racing Yacht Club Gdańsk – 27 pkt
6. KS Marina Niesulice – 25 pkt
7. Interdoor UKS Navigo – 23 pkt
8. Grupa Regatowa Powidz – 21 pkt
9. Garden Space Sailing – 20 pkt
10. Kościański Klub Żeglarski – 20 pkt
11. Ocean Challenge Yacht Club Ladies Sailing Team – 14 pkt
12. Akademia Żeglarstwa w Środzie Wielkopolskiej – 14 pkt
13. Yacht Club Sopot 2 – 12 pkt
14. Legia Warszawa 2 – 10 pkt
15. RKS Lasery Zegrze – 8 pkt
16. Regatta Business Poland – 8 pkt
17. Etisoft Sailing Team Gliwice – 7 pkt
18. SKŻ Powidz – 1 pkt

Wszystkie informacje i linki można znaleźć na oficjalnej stronie Ligi: www.ligazeglarska.pl Kolejna runda 1 Ligi Polskiej Ligi Żeglarskiej odbędzie się w Szczecinie w dniach 7-8 sierpnia.

Organizatorami Polskiej Ligi Żeglarskiej są MT Partners i Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego, Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego i YKP Szczecin.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ