< Powrót
5
sierpnia 2021
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Gwidon Libera
Polska Liga Żeglarska
Rywalizacja podczas drugiej rundy1. ligi Polskiej Ligi Żeglarskiej w lipcu w Gdyni.

Polska Liga Żeglarska – można się zgłaszać na otwarte regaty

W ostatni weekend sierpnia w Szczecinie Polska Liga Żeglarska otworzy szeroko drzwi dla wszystkich chętnych ligowego ścigania. W związku z zainteresowaniem zgłoszeniami na następny sezon nowych klubów, organizatorzy zdecydowali o dodaniu do kalendarza kolejnych próbnych regat, w których można przetestować swoje możliwości w formacie Polskiej Ligi Żeglarskiej.

Sezon Polskiej Ligi Żeglarskiej rozpoczął się od majowych kwalifikacji w Sopocie. Pomimo rozszerzenia obu poziomów Ligi do 18 zespołów, zainteresowanie klubów z całej Polski było tak duże, że konieczne było zorganizowanie rundy kwalifikacyjnej o tym, które załogi powalczą w tegorocznej 1. Lidze.

Również w sezonie 2022 organizatorzy prognozują większe zainteresowanie startami w cyklu. Stąd pomysł na dodatkowe regaty, podczas których nowe kluby, nie biorące udziału w tegorocznych rozgrywkach, będą mogły spróbować startu i zmierzyć się w ligowym formacie.

Otwarte regaty Polskiej Ligi Żeglarskiej odbędą się w Szczecinie w dniach 28-29 sierpnia. Udział może zgłosić każda załoga lub klub. Termin zgłoszeń dla załóg nie biorących udziału w Lidze w tym sezonie to 15 sierpnia. Po tym terminie zostaną dopuszczone załogi startujące już w 1. Lidze, a dalej w Ekstraklasie.

Wszystkie informacje i linki można znaleźć na oficjalnej stronie Ligi.

Organizatorami Polskiej Ligi Żeglarskiej są MT Partners i Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego, Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego i YKP Szczecin.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ