< Powrót
18
października 2021
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
mat. prasowe
Polska Morska Niepodległa

Polska Morska Niepodległa – kończy się piąta edycja programu

Dobiega końca żeglarska przygoda w programie Polska Morska Niepodległa 2021. Jego ideą jest organizacja rejsów dla podopiecznych i wolontariuszy organizacji społecznych w celach integracji i popularyzacji żeglarstwa wśród wszystkich Polaków. Program  jest realizowany na wodach Zatoki Gdańskiej.

– To piąta edycja naszego programu, w tym roku pływało z nami 350 osób z całej Polski – mówi prezes Fundacji Rozwoju Polskiego Żeglarstwa Regatowego Mariusz Klupiński, organizator projektu. – Jak co roku, odbywamy  rejsy jednodniowe i tygodniowe. Pływamy z uczestnikami po wodach Zatoki Gdańskiej i odwiedzamy takie porty jak Gdynia, Gdańsk, Hel, Jastarnia. Przez pięć lat gościliśmy na pokładzie jachtu około 2000 uczestników. Cieszymy się, że program cieszy się coraz większą popularnością i że zarażamy uczestników naszą pasją, czyli żeglarstwem.

– To dobry pomysł na poznanie podstaw żeglarstwa i zapoznanie się z morzem – dodaje kapitan rejsów Janek Piernikarczyk. – Wiele osób jest pierwszy raz na jachcie pełnomorskim. Dzieci i młodzież oraz ich opiekunowie mogą razem nie tylko żeglować, ale i zwiedzać miasta portowe, wspólnie gotować czy bawić się na plaży. To wszystko wpływa na integrację załóg.

Partnerami programu Polska Morska Niepodległa są: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Fundacja PZU, Fundacja Lotos, Port Gdańsk.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ