< Powrót
22
stycznia 2022
Tekst:
Krzysztof Płowecki
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann

Pomorscy i elbląscy zwycięzcy PBP nagrodzeni

Uroczystość uhonorowania zwycięzców ubiegłorocznej edycji Pucharu Bałtyku Południowego z regionu pomorskiego i elbląskiego odbyła się dzisiaj 22 stycznia w Gdyni. Laureaci z regionu zachodniopomorskiego otrzymają wyróżnienia w Szczecinie.  

Ceremonia wręczenia pucharów odbyła się w Muzeum Marynarki Wojennej. Wśród gości znaleźli się dyrektor Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego Krzysztof Czopek, dyrektor Biura Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego Edward Pietrulewicz i wiceprezes Zarządu Pomorskiego Związku Żeglarskiego Leopold Naskręt.

– W tym sezonie nie stanęliśmy na podium tylko raz, w zeszłym było o wiele gorzej – wspomina ubiegłoroczną edycję Pucharu Bałtyku Południowego Patryk Miecznikowski z załogi jachtu „Another Go”, która zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej KWR. – Zrobiliśmy duży progres.

– Był to bardzo trudny rok – dodaje Dawid Sosnowski, który w zastępstwie Rafała Sosnowskiego (sternika jachtu „Hedaa”) odebrał puchar za drugie miejsce w klasyfikacji regat morskich ORC i drugie miejsce w klasyfikacji generalnej ORC. – Część regat była odwołana, ale na szczęście większość sprostała zadaniu zorganizowania regat w czasie pandemicznym. Myślę, że jak na te czasy frekwencja była dobra.

– Weźmiemy udział w regatach Pucharu Bałtyku Południowego także w tym roku – zapowiada Tomasz Konnak (JKM Gryf Gdynia), który na jachcie „Czarodziejka” zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej ORC. – Startujemy w tych regatach, bo lubimy. Puchary wychodzą przy okazji, to jest dodatek.

Po rozdaniu pucharów w siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego odbyło się spotkanie dotyczące regulaminu tegorocznej edycji Pucharu Bałtyku Południowego.

Przypomnijmy, że polega on na objęciu wspólną klasyfikacją sterników i załogi jachtów rekreacyjnych biorących udział w tradycyjnie dotąd rozgrywanych regatach, objętych kalendarzami poszczególnych regionów. Jego celem jest integracja i uaktywnienie żeglarzy w pasie Bałtyku Południowego – od Szczecina do Kaliningradu. W projekcie uczestniczą Pomorski Związek Żeglarski, Zachodniopomorski i Elbląski Okręgowe Związki Żeglarskie oraz Gdańska i Kaliningradzka Federacja Żeglarska. Dotychczas odbyło się dziewięć edycji Pucharu.

Klasyfikacja za rok 2021

Co myślisz o tym artykule?
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ