< Powrót
4
września 2023
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Bartosz Modelski
juniorów
Rywalizacja klasy 420 w Pucku.

Pomorscy zawodnicy z sukcesami na mistrzostwach Polski juniorów

W niedzielę 3 września w Pucku zakończyły się mistrzostwa Polski klas nieolimpijskich, które dla klas ILCA, 29er i 420 U19 miały rangę mistrzostw Polski juniorów. W zmaganiach bardzo dobrze spisali się zawodnicy pomorskiej kadry wojewódzkiej.

Prawie 450 zawodników ścigało się przez trzy dni w Pucku w mistrzostwa Polski klas nieolimpijskich. Wśród nich byli też juniorzy, którzy również walczyli o medale. W rywalizacji nie zawiedli zawodnicy z pomorskich klubów.

W klasie 29er pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajęli August Sobczak i Krzysztof Królik (Chojnicki Klub Żeglarski), wyprzedzając Igora Kawałko i Fabiana Kociędę (UKS Opti Gdynia) – pierwszych w kategorii U17 – oraz Ewę Lewandowską i Julię Żmudzińską (KS AZS AWFiS Gdańsk) – najlepszą kobiecą załogę.

Pierwszą lokatę w klasyfikacji generalnej klasy 420 zajęły Paulina Rutkowska i Iga Wielczyk (YKP Gdynia/SSW MOS Iława). Druga była załoga Jan Zamojski i Olga Wietek (YKP Gdynia), a trzecia Michał Jaroszek i Filip Lenart (KSW Baltic Dziwnów). Czwarta była załoga Jeremiego i Januarego Szczukowskich (Chojnicki Klub Żeglarski), a piąta Filip Nosol i Krzysztof Ołowiak (ChKŻ/OKŻ Olsztyn), która była równocześnie najlepsza w grupie U17.

W klasie ILCA 4 trzecie miejsce zajęła Angelina Zubel (ChKŻ) – jedyna zawodniczka z Pomorza – przegrywając tylko z Michaliną Pawelczyk (MKS Dwójka Warszawa) i Blanką Bobulą (JK Kotwica Tarnobrzeg). Z kolei w ILCA 6 chłopców na piątej lokacie w kategorii U19 uplasował się Jacek Kalinowski (ChKŻ).

– W ILCE 6 stawka była bardzo wyrównana – trzeba było pływać non stop w czołówce w wyścigach, żeby zdobyć medal – opowiada Mirosław Laskowski, trener klasy ILCA w Chojnickim Klubie Żeglarskim. – Poziom sportowy pierwszej dziesiątki w regatach był bardzo wysoki, podobnie jak całej floty – największej w tej imprezie, bo liczącej 130 łódek.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ