< Powrót
17
kwietnia 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Hanna Kajeta
sezon żeglarski

Pomorscy żeglarze otworzą sezon

Zapraszamy serdecznie wszystkich żeglarzy do Brodnicy Górnej koło Kartuz. W niedzielę 22 kwietnia o godzinie 11 wspólnie otworzymy pomorski i kartuski sezon żeglarski!

Pomorski Związek Żeglarski sezon 2018 zainauguruje wspólnie z władzami Kartuz, Kartuskim Centrum Kultury, UKŻ Lamelka Kartuzy oraz Zakładem Sportów Wodnych AWFiS Gdańsk. W weekend 21-22 kwietnia w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na żeglarzy czekają regaty, seminarium naukowe i poczęstunek.

W sobotę 21 kwietnia o godzinie 11.15 rozpoczną się dwudniowe regaty o Puchar pomorskiego i kartuskiego otwarcia sezonu żeglarskiego, organizowane dla klas Optimist, Cadet, Omega i Open przez UKŻ Lamelka. Na wodach jeziora Brodno Wielkie rywalizować będzie ponad 50 młodych zawodników. Planowane jest przeprowadzenie czterech wyścigów. Więcej informacji na stronie UKŻ Lamelka.

Niedzielne atrakcje rozpoczną się o godzinie 10, kiedy otwarte zostanie II Seminarium Naukowe „Bezpieczeństwo, medycyna, zdrowie i kultura fizyczna. Wybrane zagadnienia”. W programie referaty m.in. poświęcone bezpieczeństwu nad wodą i prozdrowotnym działaniom samorządów.

Punktualnie o godzinie 11 władze związkowe i samorządowe uroczyście otworzą pomorski i kartuski sezon żeglarski. Będzie to okazja do nagrodzenia uczestników regat na jeziorze Brodno Wielkie oraz uhonorowania doświadczonych żeglarzy odznaką PoZŻ Zasłużony dla Żeglarstwa  Pomorskiego.

Uroczystość będzie też okazją do zainaugurowania tegorocznego Żeglarskiego Pucharu Kaszub – cyklu regat organizowanego od 2015 roku w kilku kaszubskich gminach. Konferencja prasowa poświęcona tej imprezie odbędzie się o 11.40.

Szczegółowy program

PODZIEL SIĘ OPINIĄ