< Powrót
10
października 2016
Tekst:
GSC Yachting
Zdjęcie:
Karol Kacperski Photography
Zwycięska załoga Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna zwycięzcą IV edycji Biznes Ligi Żeglarskiej

To był niezwykle emocjonujący finał, przy mocnym wietrze na wodzie nie brakowało walki burta w burtę. Cały cykl wygrała debiutująca załoga Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która pokonała nie tylko grupę Walkin.pl, ale również dotychczasowych triumfatorów wszystkich poprzednich edycji Biznes Ligi – Sono Idoni Sailing Syndicate.

Finałowe rozgrywki – 8 października na Zatoce Gdańskiej – były dla zawodników nie lada wyzwaniem. Silny wiatr oraz spora fala sprawiły, że dla większości był to ekstremalny wysiłek. Mimo, że załogi składały się z żeglarskich amatorów, to ich postawa była godna wyczynowych sportowców. Nie inaczej było również podczas regat finałowych. Zawodnicy pokazali ostrego ducha rywalizacji walcząc do ostatnich metrów każdego wyścigu.

Na czwartą, ostatnią rundę jesiennej Biznes Ligi Żeglarskiej, składały się  dwa finały. Jako pierwsza do rywalizacji przystąpiła grupa srebrna. Mimo kapryśnej pogody, udało się przeprowadzić wyścigi bez deszczu. Co ciekawe, dwie pierwsze drużyny uzyskały taką samą liczbę punktów – Polpharma oraz D.A.D InformerMed, jednak ostatecznie wygrała załoga Polpharmy z powodu większej liczby wygranych wyścigów. Za nimi kolejno uplasowały się załogi: Solvay, Eurocast oraz Eengineer.

– To był wyjątkowy finał i wyjątkowe warunki – komentuje Paweł Górski z GSC Yachting, współorganizator regat. – Przez tydzień mieliśmy gigantyczny sztorm w Sopocie, fala się utrzymała i wiatr pokazał silne oblicze. Jednak mimo to udało nam się rozegrać wszystkie z planowanych wyścigów – pięć w grupie srebrnej i sześć w grupie złotej. Rzadko się to zdarza, ale do ostatniej chwili nie wiadomo było, kto zostanie zwycięzcą. Ostatecznie zadecydowała o tym długość jednego elementu jachtu, a tak naprawdę niecałe pół metra.

Jako druga do rywalizacji przystąpiła grupa złota. Do wielkiego finału zakwalifikowali się: Startup Venture GPNT – Walkin.pl, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Energa, Sanhaus Apartments, Atena, Sono Idoni Sailing Syndicate. O kolejności trzech pierwszych miejsc decydował finisz ostatniego wyścigu. 30 centymetrów – taka była różnica między pierwszym, a drugim miejscem! Zwycięzcą IV edycji Biznes Ligi Żeglarskiej została debiutująca załoga Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z Jarosławem Kaczorowskim za sterem. Fantastyczną końcówkę regat zaliczyła załoga Walkin.pl Startup Venture GPNT pod dowództwem Wojciecha Kąkola w składzie: Zbigniew Gutkowski, Krzysztof Drywa, Bartosz Puchowski i Monika Puchowska, co dało im ostatecznie drugie miejsce na podium. Na miejscu trzecim uplasowali się obrońcy tytułu, załoga Sono Idoni Sailing Syndicate.

Rozdanie nagród odbyło się na uroczystej gali Sopot Wave – wydarzeniu zamykającym sezon żeglarski nad polskim morzem. Wieczorem, w klubie Scena, zwycięska drużyna odebrała zasłużony, złoty medal oraz najcenniejsze trofeum, przechodni puchar Biznes Ligi Żeglarskiej.

Jesienna Biznes Liga to cztery weekendy regatowe, z dużą dawką ostrej rywalizacji i przede wszystkim sporą ilością żeglarskiej zabawy. Łącznie rozegrano ponad 40 wyścigów.

Wyniki grupy złotej:
1. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
2. Startup Venture GPNT – Walkin.pl
3. Sono Idoni Sailing Syndicate
4. Sanhaus Apartments Sopot
5. Atena
6. Energa

Wyniki grupy srebrnej:
1. Polpharma
2. D.A.D Informer Med.
3. Solvay
4. Eurocast Sailing Team
5. E-engineer & Friends

Więcej na: www.biznesligazeglarska.pl oraz na Facebooku.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ