< Powrót
12
maja 2017
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Wodna Fiesta

Pomorska Wodna Fiesta

„Wodna Fiesta 2017” wydarzy się w majowy weekend 20-21 maja. Mieszkańcy Pomorza oraz turyści będą mogli skorzystać z ofert klubów żeglarskich, przystani, stanic, marin, sprzedawców i serwisu sprzętu oraz łodzi, czarterów morskich i rzecznych.

Wydarzenie sięgające korzeniami Francji, gdzie od kilkunastu już lat odbywa się impreza pod nazwą „Fête du Nautisme”, gromadząca corocznie 300 tys. fanów,  zawita do województwa pomorskiego po raz drugi.

– „Wodna Fiesta” dba o różnorodność programu i atrakcji – zapewnia Dorota Dajkowska, koordynatorka projektu. – Dlatego chcemy zachęcić do udziału nie tylko osoby już związane z kajakarstwem, żeglarstwem, wioślarstwem, windsurfingiem czy sportami motorowodnymi, ale też „nieusportowione” rodziny z dziećmi, młodzież i seniorów. To właśnie ich przede wszystkim chcemy namówić do aktywnego wypoczynku nad i na wodzie, zarazić pasją ludzi na co dzień związanych z turystyką i sportem oraz dbających o zdrowy tryb życia. Naszym celem jest również promocja Roku Wisły 2017 w Pomorskiem.

Każdy bez względu na wiek będzie miał możliwość bezpłatnego lub promocyjnego skorzystania z aktywności nad i na wodzie.

– Wraz z rozwojem infrastruktury wodnej w woj. pomorskim, powstaniem nowych przystani, stawiamy na popularyzację aktywności na wodzie – dodaje Dorota Dajkowska. – Zachęcamy mieszkańców regionu oraz turystów do korzystania z nowych możliwości nie tylko wypoczynku na wodzie, ale również zwiedzania miast z mniej znanej, aczkolwiek niezwykle ciekawej, wodnej perspektywy.

Na chętnych czekać będą wodne atrakcje, konkursy, wystawy  przygotowane przez partnerów i organizatorów wydarzeń „Wodnej Fiesty 2017” , między innymi w marinach i przystaniach Gdańska, Sopotu i Gdyni,  Pętli Żuławskiej, Narodowego Centrum Żeglarstwa w Górkach Zachodnich.

Pełen spis  atrakcji znajduje się na stronie www.wodnafiesta.pl.

 „Wodna Fiesta 2017” odbędzie się pod patronatem honorowym Polskiego Związku Żeglarskiego i Narodowego Centrum Żeglarstwa AWFiS w Gdańsku. Partnerem strategicznym jest Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ