< Powrót
15
czerwca 2022
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Ośrodek Aktywizacji Zawodowej

Pomorski Związek Żeglarski pomoże byłym żołnierzom

Pomorski Związek Żeglarski podpisał porozumienie z Ośrodkiem Aktywizacji Zawodowej w Gdyni. Dzięki niemu żołnierze odchodzący z wojska łatwiej będą mogli znaleźć pracę w branży morskiej i żeglarskiej.

Ośrodek Aktywizacji Zawodowej w Gdyni od 2007 roku pomaga żołnierzom w rozpoczęciu pracy w sektorze cywilnym. Współpracuje w tym celu m.in. z instytucjami szkoleniowymi i pracodawcami. W czerwcu Ośrodek nawiązał współpracę również z Pomorskim Związkiem Żeglarskim.

– Jest to umowa o wzajemnej współpracy przy poszukiwaniu zatrudnienia dla byłych żołnierzy – tłumaczy Iwona Lis, kierownik Ośrodka Aktywizacji Zawodowej w Gdyni. – Żołnierze opuszczający szeregi armii są zdyscyplinowani, decyzyjni, pomysłowi i chętni do pracy. Potrafią też zachować zimną krew i szybko podejmować decyzje. Dlatego wielu odnajduje się w pracy w branży morskiej.

PoZŻ i Ośrodek podpisali dwa porozumienia – pośrednictwa pracy i w zakresie szkoleń. Na ich mocy Związek będzie dostarczał informacje o ofertach praktyk i pracy oraz kursów i szkoleń, natomiast Ośrodek przekaże je do kandydatów.

– Współpracujemy z wieloma byłymi żołnierzami i obserwuję, że świetnie sprawdzają się w wymagającej pracy w żeglarstwie – mówi Bogusław Witkowski, prezes PoZŻ. – Dlatego bardzo się cieszę z podpisania porozumień z Ośrodkiem Aktywizacji Zawodowej w Gdyni. Jestem przekonany, że dzięki nim branża wzbogaci się o wielu świetnych pracowników.

Byli żołnierze, w tym marynarze, będą mogli znaleźć zatrudnienie w bosmanatach, stoczniach jachtowych oraz na jachtach i żaglowcach, np. na „Pogorii”.

Strona OAZ w Gdyni

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ