< Powrót
26
czerwca 2016
Tekst:
tef
Zdjęcie:
Patrycja Spytek, Jan Springer

Pomorze na morze – odsłona szósta

Prawie 500 osób skorzystało z bezpłatnych rejsów jachtami „Copernicus”,„Purga” i „Lobo de Mar”, które odbyły się podczas tegorocznej edycji Święta Morza w Gdyni.

Jednostki pływały w ramach projektu „Pomorze na morze”, organizowanego przez Pomorski Związek Żeglarski. Była to jego szósta edycja. Bezpłatne rejsy z Gdyni po Zatoce Gdańskiej odbywały się w dniach 20-26 czerwca dla wszystkich chętnych.

Jachty zabierały turystów w dwugodzinne rejsy po morzu cztery razy dziennie. W sumie w ciągu siedmiu dni odbyły się 72 takie wycieczki.

Z rejsów jachtami skorzystało 473 osób – „Copernicus” przewiózł 217 ludzi, „Purga” 164, a „Lobo de Mar” 92. Wszyscy uczestnicy rejsów otrzymywali na pamiątkę specjalne certyfikaty.

W morze wybrali się ludzie z całej Polski, m.in. z Gdyni, Gdańska, Sopotu, Redy, Rumi, Krakowa, Wrocławia, Bielska Podlaskiego, Jastrzębia-Zdroju, Makowa Mazowieckiego, Łodzi, Warszawy, Skarżyska Kamiennej, Rzeszowa, Pruszcza Gdańskiego, Lublina, Garwolina, Puław, Kościerzyny, Ostródy, Krotoszyna, Luzina, Wejherowa, Laskowic, Trąbek, Poznania, Stalowej Woli, Malborka, Rabki-Zdroju, Sławna, Żukowa, Starogardu Gdańskiego, Chwaszczyna, Olsztyna, Tarnowa, Tczewa, Sokółki i Skoczowa. Wśród pasażerów znaleźli się również goście z zagranicy: Niemiec, Ukrainy i Kanady.

Do tej pory, we wszystkich edycjach akcji „Pomorze na morze” udział wzięło 3 tys. ludzi. Kolejna odsłona projektu już we wrześniu. Wtedy – żaglowcem „Zawisza Czarny” – pływać będą dzieci z pomorskich szkół.

Warto podkreślić, że w trakcie tegorocznej edycji Święta Morza w Gdyni istniała też możliwość darmowego pływania na pomerankach (tradycyjnych żaglowych łodziach kaszubskich), z której skorzystało ok. 150 osób, jachtem „Sanada”, który zabrał w morze ok. 100 osób oraz jachtem „Empatia”, który przewiózł ponad 40 osób.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ