< Powrót
26
września 2018
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
morze

Akcja Pomorze na Morze w naszym obiektywie

Trwa akcja Pomorze na Morze organizowana przez Pomorski Związek Żeglarski wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Od poniedziałku w rejs po Zatoce Gdańskiej na „Zawiszy Czarnym” wypłynęli już uczniowie z kilkunastu pomorskich szkół. M.in. z Kartuz, Człuchowa, Słupska i Kościerzyny.

Dwugodzinny wyprawa na morze to dla uczestników akcji nie tylko okazja do podziwiania jesiennego Bałtyku. To również przyspieszony „kurs” żeglarstwa, możliwość przyjrzenia się pracy załogi na żaglowcu, a także spróbowania własnych sił przy sznurkach i żaglach.

Po rejsie każda grupa bierze udział w lekcji muzealnej. Uczniowie oprowadzani są po ekspozycji Muzeum Marynarki Wojennej, gdzie przewodnik opowiada młodzieży o historii polskiej floty wojennej.

Poza Urzędem Marszałkowskim, który jest głównym partnerem przedsięwzięcia, i Pomorskim Związkiem Żeglarskim w projekcie udział biorą również pomorskie samorządy, Muzeum Marynarki Wojennej i Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, a patronem medialnym jest portal Żeglarski.info. Akcja Pomorze na Morze odbywa się w ramach wojewódzkich obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z pokładu „Zawiszy” i z Muzeum Marynarki Wojennej.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ