< Powrót
8
maja 2017
Tekst:
tef
Zdjęcie:
AKM Gdańsk
Jedne z poprzednich regat otwarcia sezonu w AKM Gdańsk.

Pomorze zacznie sezon ekumenicznie

Zapraszamy na oficjalne otwarcie pomorskiego sezonu żeglarskiego 2017, które odbędzie się w Gdańsku w najbliższą sobotę 13 maja. Połączone będzie z rozpoczęciem klubowego sezonu żeglarskiego w Akademickim Klubie Morskim, który obchodzi w tym roku 85-lecie powstania.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 16 na przystani AKM w Gdańsku-Górkach Zachodnich przy ul. Stogi 18. W programie przewidziano, obok oficjalnych wystąpień, uhonorowanie zasłużonych członków AKM odznaczeniami Pomorskiego Związku Żeglarskiego, tradycyjną ceremonię podniesienia flag oraz spotkanie żeglarskie przy grillu.

Organizatorami imprezy są PoZŻ i AKM w Gdańsku, jeden z najbardziej zasłużonych polskich klubów żeglarskich, który obchodzi w tym roku 85-lecie powstania. Z tego powodu, w trakcie uroczystości, odbędzie się odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej członkom AKM, którzy zginęli na morzu. Towarzyszyć temu będzie modlitwa ekumeniczna z udziałem duchownych chrześcijańskich, muzułmańskiego i żydowskiego.

Tego samego dnia, w godzinach przedpołudniowych, odbędą się regaty pomorskiego i klubowego otwarcia sezonu 2017. Ich zwycięzców poznamy podczas ceremonii otwarcia.

Zawiadomienie o regatach

PODZIEL SIĘ OPINIĄ