< Powrót
14
stycznia 2019
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
mat. prasowe
Adama Michela Komputer na jachcie

Poradnik nawigacji elektronicznej Adama Michela za darmo

„Komputer na jachcie” – to kolejna, obok „Weather Routing, pogodowe planowanie drogi turystycznego jachtu żaglowego” i „Weather Routing w strategii jachtu żaglowego”, książka Adama Michela. Autor dowodzi w niej, że komputer może stać się nieodłącznym narzędziem każdego kapitana i oficera na jachcie. Teraz każdy może ją mieć zupełnie za darmo.

Z publikacji dowiemy się jaki komputer wybrać,  jak prowadzić na nim nawigację satelitarną, jakimi darmowymi programami możemy się posłużyć i skąd wziąć darmowe mapy. Opracowanie zawiera też zagadnienia AIS. Co to jest AIS, jak go podłączyć do komputera i jak się nim posługiwać dla zwiększenia bezpieczeństwa żeglowania.

Książkę w formacie PDF można pobrać na stronie autora.

 

Autor Adam Michel to doświadczony żeglarz. Był członkiem załogi „Otago” w pierwszych załogowych regatach dookoła świata Whitbread Round the World Race 1973-74 (dziś Volvo Ocean Race). Swoje doświadczenie zawdzięcza też dziesiątkom lat spędzonych na jachcie na wodach omywających zachodnie wybrzeża Irlandii, Zatoce Biskajskiej i Morzu Śródziemnym.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ