< Powrót
30
maja 2023
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Portowe Kino Letnie
Darmowe pokazy odbędą się w gdyńskiej Marinie Yacht Park.

Portowe Kino Letnie startuje w Marinie Yacht Park w Gdyni

Cztery seanse kina marynistycznego odbędą się w urokliwym otoczeniu gdyńskiej Mariny Yacht Park. Pierwszy film Portowego Kina Letniego – „W trójkącie” – zobaczyć będzie można w sobotę 3 czerwca.

Takiego kina chyba jeszcze w Polsce nie było. Na pirsie nr 1 Mola Rybackiego w Gdyni, w miejscu z trzech stron otoczonym wodą, zorganizowane zostanie Portowe Kino Letnie. Jest to inicjatywa Mariny Yacht Park.

– Pomysł wyszedł od załogi mariny – tłumaczy Anna Śledzińska, manager Mariny Yacht Park. – Zależy nam na popularyzacji tego miejsca oraz stworzenia dodatkowej atrakcji zarówno dla gości mariny, mieszkańców Gdyni, jak i turystów. Tym bardziej, że jesteśmy stosunkowo nowym miejscem na mapie Gdyni.

Portowe Kino LetnieCharakter miejsca wpłynął na dobór repertuaru – w Portowym Kinie Letnim pokazane zostaną najnowsze filmy o tematyce marynistycznej. Już w sobotę 3 czerwca o godzinie 21.30 wyświetlony zostanie „W trójkącie”. Jest to zeszłoroczny komediodramat, nagrodzony na festiwalu w Cannes, którego akcja rozgrywa się na luksusowym jachcie.

Następnie 1 lipca obejrzeć będzie można francuski dramat „Albatros” (start o godzinie 21.30), 5 sierpnia polską produkcję „Orzeł. Ostatni patrol” (godz. 21), a 2 września animowany „Ups 2! Bunt na Arce” (godz. 20).

Marina Yacht Park przygotowała leżaki dla 200 widzów. Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ