< Powrót
4
sierpnia 2015
Tekst:
tef
Zdjęcie:
Ilustracja z książki
czarter
Wybrzeże wyspy Antipaxi.

Posmakuj Grecji

grecja okladka 2015 07 24Ze względu na swoje kłopoty ekonomiczne Grecja nie ma u nas ostatnio zbyt dobrej prasy. Ale to wciąż raj dla żeglarzy. Przekonać się może o tym każdy, kto sięgnie po książkę „Grecja. Najlepsze trasy dla żeglarzy” Piotra Kasperaszka.

39 tras żeglarskich, 230 planów wysp, portów i zatok oraz prawie 200 zdjęć – tak można by najkrócej scharakteryzować publikację Kasperaszka. Ale gdybyśmy tak zrobili, dokonalibyśmy uproszczenia idącego za daleko.

„Grecja. Najlepsze trasy dla żeglarzy” jest bowiem żeglarskim przewodnikiem w najlepszym tego słowa znaczeniu. Jego autor od dwudziestu lat poznaje Grecję od strony morza. W książce podaje wszechstronne i sprawdzone przez siebie praktyczne informacje o żeglowaniu po tamtejszych wodach, opłatach, niezbędnych dokumentach, czarterowaniu jachtów, zdrowiu, bezpieczeństwie, transporcie czy pogodzie. Jest też o historii i kulturze mijanych miast i wysp.

Ale to nie wszystko. Sporo miejsca poświęca też Kasperaszek greckiej kuchni. Z jego książki dowiemy się zatem równie wiele o żeglowaniu, co o tym gdzie dobrze i tanio zjeść miejscowe przysmaki.

Autor przewodnika skromnie zaznacza, że jest on skierowany głównie do tych, którzy do Grecji wybierają się pierwszy raz. Za skromnie. Zapewniamy – cała reszta też będzie miała z niej pożytek.

„Grecja. Najlepsze trasy dla żeglarzy”, Piotr Kasperaszek, Oficyna Wydawnicza Alma-Press, str. 256

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ