< Powrót
12
listopada 2021
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
mat. prasowe
turystyki
Od lewej Paweł Błasiak, prezes WOPR i Rafał Szlachta, prezes POT.

POT i WOPR razem na rzecz turystyki wodnej

10 listopada w siedzibie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Warszawie prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szlachta oraz prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Paweł Błasiak podpisali porozumienie o współpracy.

POT i WOPR będą współpracować przy promocji i rozwoju turystyki wodnej w Polsce, w tym wspólnej organizacji wydarzeń turystycznych, rekreacyjnych, zawodów w kraju i za granicą. Porozumienie ma również na celu kreowanie i promowanie bezpieczeństwa w turystyce, rozwój ruchu turystycznego do miejsc związanych z wodą – stanic, nad jeziora, do marin, kąpielisk, rezerwatów przyrody.

– Każdego roku miliony Polaków korzystają z wodnych atrakcji, jakie oferuje nasz kraj i jego uwarunkowania naturalne – mówi prezes POT Rafał Szlachta. – Chcemy promować aktywną formę wypoczynku, a jednocześnie edukować zarówno młodszych, jak i starszych miłośników turystyki wodnej, jak zachowywać się nad Bałtykiem, jeziorami czy na kąpieliskach.

Ważnym elementem współpracy będzie edukacja turystów uprawiających turystykę wodną i szerzenie zasad bezpieczeństwa nad wodą poprzez akcje w mediach społecznościowych i internetowych POT. Wspólne działania będą dotyczyły także Mobilnego Centrum Edukacji – Turystyczna Szkoła, w ramach którego WOPR będzie prezentować animacje i stanowisko edukacyjne.

Postanowienia umowy przewidują również kontynuację kampanii społecznej „Bezpieczna Woda” skierowaną do dzieci, młodzieży, pedagogów, rodzin z dziećmi w 2022 r. To idealnie wpisuje się w wypowiedziane przez Pawła Błasiaka motto ratowników WOPR „…by inni mogli żyć…”.

Co myślisz o tym artykule?
+1
2
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ