< Powrót
25
sierpnia 2016
Tekst:
IM
Zdjęcie:
PPJK

PPJK 2016 – Żeglarski Puchar Iławy

Kolejne regaty kwalifikacyjne Pucharu Polski Jachtów Kabinowych rozegrane zostaną w dniach 27-28 sierpnia na Jezioraku. 

– Regaty w Iławie to 11 eliminacja tegorocznej, 21. edycji PPJK – mówi Jarek Bazylko, wiceprezes stowarzyszenia Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. – Spodziewamy się około 60 jachtów.

Wyścigi (zaplanowano siedem) zostaną rozegrane w klasach T-1, T-2, T-3, Żagle 500, Omega Standard, Sigma 600 Active, Micro. Minimum w każdej z klas to cztery jednostki.

Jeśli pogoda pozwoli odbędzie się także wyścig „Jeziorak Record Challenge”,  w której wystartuje załoga Teamu 77 Racing. Trasa wiedzie przez całą długość Jezioraka do punktu zwrotnego w Matytach i z powrotem.

Zgłoszenia (w biurze regat – Tawerna Żeglarskiej PHGT „Pod Omegą”) przyjmowane będą w piątek, 26 sierpnia, w godz. 17-22 w godz. 17-22 i w dniu następnym  w godz. 7.30-8.00, na drukach dostarczonych przez organizatora. Można je pobrać na stronie: http://podomega.pl/. Można się również zgłaszać elektronicznie: podomega@podomega.pl.

Uroczyste otwarcie nastąpi w sobotę, 27 sierpnia, o godzinie 9.30. Start do pierwszego wyścigu jest planowany na godz. 11, a do kolejnych – zgodnie z komunikatem sędziego głównego. 

– Przewidujemy że odwiedzą nas w Iławie żeglarze z Soliny, Krakowa, Szczecina, Białegostoku, oraz Warszawy, Włocławka, Torunia, Ostródy, Gdańska, Poznania i Wrocławia – jak co roku zresztą – mówi Jarek Bazylko.

Organizatorami są Przystań Żeglarska „Pod Omegą” i Urząd Miasta Iława.  

Zawiadomienie 

PODZIEL SIĘ OPINIĄ