< Powrót
11
maja 2017
Tekst:
Mateusz Kossakowski
Zdjęcie:
MTR „Czos”

PPJK 2017: Rekordowe regaty zakończone

W Mrągowie, na malowniczo położonym jeziorze Czos,  w ubiegły weekend odbyły się pierwsze w sezonie 2017 regaty z cyklu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych i Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa – Hotel Mercure Mrągowo Cup 2017.

Na start przybyło 34 jachtów i 95 zawodników. W ciągu dwóch dni rozegrano siedem wyścigów krótkich klasyfikowanych w PPJK i jeden długi „Super Open” na żaglach dowolnych. Wyścigi odbywały się w klasach: T1, T2, T3 oraz Open ze wspólnego startu. Boje zostały ustawione blisko brzegu, dzięki czemu regaty można było oglądać nie tylko z wody, lecz także z lądu.

W grupie T1 sklasyfikowano sześć jachtów. Bezkonkurencyjna okazała się załoga „Andrzeli”: Andrzej Rygielski oraz Wojciech Brzoska, która wygrała aż pięć wyścigów. Drugie miejsce po pasjonującym boju zajęli Andrzej Kęder i Anna Zarzycka, a na najniższym stopniu podium uplasowali się Marian Zieliński i Grzegorz Jujczak.

W klasyfikacji T2 zwyciężyli Piotr Adamowicz oraz Zbigniew Czoczys, którzy wygrali z załogą „Salamandra”: Radosławem Cierpiałem, Bartoszem Grzesiem, Krystianem Kędzierskim. Walka o trzecie miejsce trwała aż do ostatniego wyścigu, w którym ostatecznie zwycięstwo odniosła ekipa „Zalewa”: Piotr Matwiejczuk, Grzegorz Swat.

Ostatnia z kategorii T, również padła łupem przyjezdnych. Z zawodów zwycięsko wyszła załoga „Sanbre”: Arkadiusz Sendlewski, Cezary Brędowski, Tomasz Szymanowski oraz Andrzej Terpiński. Drugie miejsce po raz kolejny zajęła ekipa „Legendy”: Michał Brzozowski, Karol Bartosiewicz i Mikołaj Kmieć, a trzecie załoga „Tańczącej z falami”: Mirosław Czech, Karolina Nowicka, Ewelina Macioszek, Marcin Macioszek.

W kategorii Open prym wiodły Delphie 24 OD, które stale pojawiają się w Żeglarskim Grand Prix Mrągowa. Po nieprawdopodobnie skutecznym finiszu w wyścigach niedzielnych, zwyciężyła załoga w składzie: Jakub Malicki, Jerzy Penczonek, Paweł Żelazny i Kacper Malicki. Tuż za nimi uplasowali się Grzegorz Pieczko, Lucyna Pieczko oraz Błażej Bednarczyk. Na ostatnim stopniu podium stanęła „Sigma” z Robertem Sobocińskim i Sławomirem Kodrzyckim.

Oprócz eliminacji PPJK, odbyły się również pierwsze regaty z cyklu Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa. Zawodnicy zgodnie z mottem Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego „Czos”, czyli „łączeniem pokoleń żeglarzy na wodzie”, zostali sklasyfikowani w dwóch kategoriach: jachtów kabinowych i otwartopokładowych. W pierwszej klasyfikacji zwyciężyła załoga „Sanbre”. Drugie miejsce zajęła ekipa Jakuba Malickiego, a na trzecie załoga Grzegorza Pieczko. Kategorię jachtów otwartopokładowych wygrała załoga „Sigmy Active”: Robert Sobociński i Sławomir Kodrzycki. Tuż za nimi byli: Sebastian Jurkiewicz i Jakub Jurkiewicz, startujący na katamaranie. Trzecie miejsce uzyskał ubiegłoroczny finalista ŻGP Mrągowa Marcin Dobrosielski, pływający razem Maciejem Ponikowskim i Szymonem Dobrosielskim.

Następne regaty z cyklu Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa odbędą się w dniach 3-4 czerwca.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ